Reklama
Rozwiń
Reklama

Strzelanina w centrum Strasburga. Są ofiary

W wyniku strzelaniny w centrum Strasburga zginęły trzy osoby, a 12 zostało rannych, w tym sześć ciężko. Francuska policja ściga sprawcę. Został otoczony w jednej z dzielnic oddalonych od centrum miasta.

Aktualizacja: 12.12.2018 05:41 Publikacja: 11.12.2018 20:28

Strzelanina w centrum Strasburga. Są ofiary

Foto: AFP

mk, mz

Mężczyzna został już zidentyfikowany, to 29-latek notowany za przestępstwa kryminalne, miał zostać we wtorek rano aresztowany. Jego nazwisko figuruje także w spisie osób, których poglądy uległy radykalizacji pod wpływem dżihadu. 

Centrum Strasburga jest otoczone przez policję i wojsko. Do strzelaniny doszło w centrum miasta, w pobliżu katedry i jednego z  najsłynniejszych jarmarków bożonarodzeniowych w Europie.

Dodatkowe -10% na BLACK WEEK

Kup roczną subskrypcję w promocji Black Week - duet idealny i korzystaj podwójnie!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do: News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL — rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Społeczeństwo
Słoweńcy byli za legalizacją eutanazji. Po roku zmienili zdanie
Materiał Promocyjny
Twoja gwiazda bliżej niż myślisz — Mercedes Van ProCenter
Społeczeństwo
Państwo socjalne przerosło Niemców
Społeczeństwo
Amerykanie są już mniej krwiożerczy
Społeczeństwo
Watykan przekonał Aleksandra Łukaszenkę. Niezłomny ksiądz wyszedł na wolność
Materiał Promocyjny
Cyberprzestępcy zwiększają skalę ataków na urządzenia końcowe – komputery i smartfony
Społeczeństwo
Brytyjczycy wybrali słowo roku. „Oddaje ducha 2025”
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama