Reklama

Delta zakazuje transportu zwierząt na pokładach samolotów

Linie lotnicze Delta zdecydowały się na zmianę zasad transportu zwierząt towarzyszących na trasach długodystansowych. Na pokładzie nie będzie już miejsca dla psów przewodników czy innych gatunków zwierząt, które stanowią wsparcie emocjonalne dla swoich opiekunów.

Aktualizacja: 12.12.2018 16:07 Publikacja: 12.12.2018 14:21

Delta zakazuje transportu zwierząt na pokładach samolotów

Foto: Stock Adobe

amk

Według nowych przepisów wprowadzonych przez Deltę podczas lotów długodystansowych nie będą mogły znaleźć się na pokładzie samolotu ani psy towarzyszące osobom niewidomym lub z inną niepełnosprawnością, ani inne gatunki stanowiące tzw. wsparcie emocjonalne (ESA - an emotional support animal). 

Zwierzęta wsparcia emocjonalnego to na ogół psy, lecz także koty czy inne gatunki, których stała obecność przynosi korzyści osobie niepełnosprawnej.

Nie tylko fizycznie, ale i emocjonalnie. Obecność zwierząt przynosi bowiem konkretne korzyści osobom, w przypadku których zdiagnozowano depresję, zaburzenia lękowe lub ataki paniki.

Zwierzęta wsparcia emocjonalnego, w przeciwieństwie do zwierząt towarzyszących, np. osobom  niewidomym, nie wymagają specjalnego szkolenia.

Dla takich zwierząt nie będzie już miejsca na pokładach samolotów Delty. Linie uzasadniają swoją decyzję przypadkami agresji wobec pasażerów czy innych zwierząt, ale też przypadkami zanieczyszczenia maszyn. Liczba tego typu  incydentów wzrosła w latach 2016-2017 o 84 proc.

Reklama
Reklama

Delta zakazała również transportu na pokładach swoich samolotów zwierząt poniżej 4 miesiąca życia, w tym zwierząt pomagających osobom niepełnosprawnym.

Zmiany nie dotyczą zwierząt, które mają wykupione bilety i są przewożone w kabinach pasażerskich w specjalnych  transporterach.

Zakaz będzie obowiązywać od 18 grudnia, nie dotyczy osób, które wykupiły wcześniej bilety i zaznaczyły, że będą w towarzystwie ESA - te będą mogły skorzystać ze starych przepisów do 1 lutego.

Społeczeństwo
Dr Mateusz Kłagisz: Iran z okresu monarchii też był krajem niesprawiedliwym
Społeczeństwo
Korea Płd.: W XXI wieku „zniknęło” niemal 58 proc. uczniów I klas szkół podstawowych
Społeczeństwo
Iran – rewolta inna niż zwykle
Społeczeństwo
Znowu szok w Minneapolis. Jak daleko mogą się posunąć służby imigracyjne Trumpa
Społeczeństwo
Afera o oficjalne zdjęcia małżonki Beniamina Netanjahu. „Coś jest na nich nie tak”
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama