- Chcemy przelecieć nad cały miastem i polać je święconą wodę, by zobaczyć, czy uda nam się wyegzorcyzmować te wszystkie demony, które niszczą nasz port - powiedział biskup diecezji Buenaventura Rubén Darío Jaramillo Montoya w rozmowie z lokalną stacją radiową. - Niech Boże błogosławieństwo wypędzi zło, które zalęgło się na naszych ulicach - dodał.

Plan duchownego ma zostać wykonany 14 lipca, w dniu święta patrona Buenaventury. Biskup oświadczył, że święcenie będzie wielką publiczną demonstracją chęci walki ze złem.

- Musimy pozbyć się diabła, może wtedy w naszym mieście wróci spokój, który straciliśmy z powodu wielu zbrodni, korupcji, zła i przemytu narkotyków - mówił duchowny.

Buenaventura to ważny port handlowy Kolumbii. W mieście szaleją gangi. Dochodzi do porwań, wymuszeń i morderstw, często dokonywanych w okrutny sposób. W 2016 r. na pomoc miastu ruszyło wojsko, jednak biskup Montoya twierdzi, że sytuacja nie została opanowana. Jak podkreślił, w Buenaventurze w 2019 r. doszło do 51 morderstw, o 20 więcej, niż w tym samym czasie przed rokiem.