Oba samoloty zostały uszkodzone w czasie zdarzenia, które w niedzielnym oświadczeniu zostało nazwane przez Air Namibia jako „drobny wypadek”.

Rzeczniczka portu lotniczego we Frankfurcie potwierdziła, że ??incydent miał miejsce w sobotę około godz. 18:00. Powiedziała też, że ??nikt nie został ranny, a przyczyny wypadku pozostają niejasne.

˜„Lewe skrzydło samolotu Air Namibia uderzyło w poziomy statecznik maszyny Korean Air, która czekała na drodze kołowania po wylądowaniu” - poinformowały z kolei linie Korean Air w swoim oświadczeniu. Zgodnie z wydanym komunikatem koreański samolot przewoził na pokładzie 241 pasażerów i 40 członków załogi.

Koreańskie linie podały też, że z powodu incydentu lot powrotny do Seulu będzie opóźniony o 21 godzin. Do Niemiec poleciała maszyna zastępcza.

„Potwierdzamy, że żaden pasażer ani członek załogi nie został poszkodowany” - podały linie Air Namibia. Również te linie zapewniły, że zapewniono zakwaterowanie 244 pasażerom, którzy mieli lecieć z powrotem z Frankfurtu do Windhoek. Linie szukają im alternatywnych lotów.

Niemieckie federalne biuro badania wypadków lotniczych BFU wszczęło dochodzenie w sprawie przyczyny kolizji. Uszkodzenia dwóch uczestniczących w niej odrzutowców - koreańskiego Boeinga 777-300ER oraz namibijskiego Airbusa A330 - wciąż są badane.