Reklama

Imigranci kontra belgijska policja

Spalony komisariat, kilkudziesięciu rannych – to efekt zamieszek w stolicy Belgii. Policja oskarżana jest o brutalność wobec osób pochodzenie imigranckiego.

Aktualizacja: 14.01.2021 20:53 Publikacja: 14.01.2021 18:58

Imigranci kontra belgijska policja

Foto: AFP

To, co miało być pokojową demonstracją, przekształciło się w regularne walki z policją, podpalenia samochodów i komisariatu policji w brukselskiej dzielnicy Schaerbeek we wtorek po południu. Zagrożony był nawet król Filip, którego właśnie wieziono z biura w pałacu królewskim do prywatnej rezydencji w Laeken i który znalazł się w polu rażenia pocisków wystrzeliwanych przez policję. Rannych zostało 70–80 osób, a trzy aresztowano.

RP.PL i The New York Times w pakiecie za 199zł!

Kup roczną subskrypcję w promocji Black Month - duet idealny i korzystaj podwójnie!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do- News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL- twoje rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów, wnikliwych analiz i inspirujących rozmów w ramach magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Archeologia
Sztuka naskalna sprzed 8000 lat odkryta w Centralnej Anatolii
Społeczeństwo
Drony znów zakłócają działanie lotniska w Belgii
Społeczeństwo
Słowacja. Z populacji niedźwiedzi „usunięto” ponad 200 zwierząt
Społeczeństwo
Niedźwiedzie atakują. Władze Japonii reagują na prośby o pomoc, do akcji wkroczyli żołnierze
Materiał Promocyjny
Urząd Patentowy teraz bardziej internetowy
Społeczeństwo
Jak nietoperze ratują ważną gałąź meksykańskiej gospodarki
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama