PCPM jest kolejną organizacją, która włącza się w pomoc dla ofiar starć w ukraińskich miastach obok m.in. PCK czy Caritas. PCPM uruchomiło zbiórkę pieniędzy na potrzeby poszkodowanych w Charkowie i Doniecku.  Dowolne kwoty można wpłacać na konto bankowe: 34 1140 1010 0000 5228 6800 1004.

Do tej pory PCPM wspierało Ukraińców materiałami medycznymi. Centrum zbierało środki opatrunkowe i inne materiałów medycznych potrzebnych do udzielenia pomocy osobom rannym. Teraz fundacja wysłała również swoich ratowników medycznych, którzy nieśli pomoc na kijowskim Majdanie.

– Obecna sytuacja na Ukrainie przekracza zdolność tamtejszych służb medycznych. Po ostatnich starciach w Charkowie, postawiliśmy w stan gotowości przedstawicieli medycznych. Jednocześnie zwróciliśmy się z apelem do firm o przekazanie środków transportu, które umożliwią naszym ratownikom poruszanie się po terytorium państwa oraz szybki przewóz rannych do szpitali – mówi Wojciech Wilk, prezes PCPM.

Dodaje, że to wszystko to wciąż kropla w morzu obecnych potrzeb. - Dlatego w ramach podjętej pomocy dla Ukrainy, uruchomiliśmy oficjalną zbiórkę, dzięki której każdy może przyczynić się do realnej pomocy poszkodowanym Ukraińcom – podkreśla.