Nastolatka postrzelona podczas policyjnego pościgu na A2

Podczas pościgu, do którego doszło pod Warszawą, policjanci postrzelili 15-latkę. Była ona pasażerką samochodu, który nie zatrzymał się do kontroli, staranował radiowóz i próbował potrącić funkcjonariusza.

Publikacja: 25.03.2024 11:02

Nastolatka postrzelona podczas policyjnego pościgu na A2

Foto: KSP

Do zdarzenia doszło po północy w nocy z niedzieli na poniedziałek z 24 na 25 marca. Funkcjonariusze z Pruszkowa chcieli zatrzymać do kontroli drogowej samochód osobowy. Kierujący nim mężczyzna jechał jednak dalej – najpierw uderzył swoim pojazdem w radiowóz, a później rozpoczął ucieczkę. „Próba zatrzymania do kontroli drogowej szybko przerodziła się w nocny pościg. Policjanci przy wykorzystaniu sygnałów świetlnych i dźwiękowych chcieli zatrzymać do kontroli osobowego peugeota, który poruszał się ulicami Pruszkowa, nie zachowując prawidłowego toru jazdy. Kierowca nie reagował, a po zderzeniu z policyjnym radiowozem podjął się ucieczki” – czytamy na stronie internetowej Komendy Stołecznej Policji.

Pruszków. W okolicach Warszawy doszło do pościgu policyjnego. Postrzelono 15-latkę

Kierowcą auta był 24-letni mężczyzna. „Na wysokości węzła Pruszków na autostradzie A2, kierowca peugeota zatrzymał się na moment, by po chwili ruszyć, próbując potrącić policjanta. Drugi z funkcjonariuszy wystrzelił kilka razy, celując w oponę. Mężczyzna kontynuował ucieczkę, która zakończyła się dachowaniem w Ożarowie Mazowieckim” – poinformowała Komenda Stołeczna Policji.

Czytaj więcej

29-latek próbował przejechać samochodem pięć osób. Grozi mu dożywocie

W trakcie pościgu mężczyzna kilkukrotnie miał uderzyć w radiowóz. Ostatecznie zatrzymał swój pojazd dopiero na wysokości węzła A2. „Gdy podbiegł do niego policjant, gwałtownie ruszył, usiłując potrącić funkcjonariusza. Drugi z policjantów użył broni, oddając strzały w kierunku kół pojazdu. Nie powstrzymało to kierującego, który kontynuował ucieczkę, nie zważając na potrzebującą pomocy ranną pasażerkę. Kierowca ostatecznie w miejscowości Ożarów Mazowiecki stracił panowanie nad autem i dachował” – czytamy w policyjnym komunikacie. 

15-latka postrzelona podczas policyjnego pościgu

W wyniku zdarzenia ucierpiała 15-letnia pasażerka samochodu. Nastolatka z raną postrzałową uda trafiła do szpitala. Jej życiu na szczęście nie zagraża niebezpieczeństwo. Kierowcy oraz drugiej – 17-letniej – pasażerce nic się nie stało. "Okazało się, że w środku znajdowały się dwie nieletnie pasażerki: 17-latka, którą przekazano rodzicom oraz 15-latka, którą z raną postrzałową uda przewieziono do szpitala” – podkreśla policja.

24-latek, który prowadził auto, objęty jest zakazem prowadzenia pojazdów. Wcześniej notowany był m.in. za posiadanie środków odurzających oraz kierowanie w stanie nietrzeźwości. Badanie alkomatem dało wynik 0,00, mężczyźnie jednak pobrano krew celem dalszych badań pod kątem obecności alkoholu oraz środków psychoaktywnych w organizmie. 

Czynności w tej sprawie prowadzone są pod nadzorem prokuratury. Przebieg interwencji podlega także ocenie policyjnych służb kontrolnych – poinformowano. 

Społeczeństwo
Kolejny żubr potrącony przez wojskowy pojazd. Zwierzę nie żyje
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Społeczeństwo
Papierowe żonkile będą rozdawane na pamiątkę powstania
Społeczeństwo
Wystartowała debata o aborcji. W Sejmie liczenie głosów przed piątkiem
Społeczeństwo
44-latka zaatakowała swojego partnera kością z zupy. Poszło o wynik wyborów
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Społeczeństwo
Czy Izrael powinien zapłacić odszkodowanie rodzinie Polaka zabitego w Strefie Gazy? Polacy niemal jednomyślni