W całej Polsce zawyją syreny. Chodzi o zabitych policjantów

We wtorek 5 grudnia o godz. 17.00 w całym kraju rozlegnie się dźwięk syren w hołdzie dwóm policjantom z Wrocławia, którzy zmarli po postrzeleniu przez Maksymiliana F. - poinformowała policja w wydanym komunikacie.

Publikacja: 05.12.2023 09:15

W całej Polsce zawyją syreny. Chodzi o zabitych policjantów

Foto: Fotorzepa/ Łukasz Solski

„Policjanci, pracownicy Policji. W pędzącym pełnym niebezpieczeństw świecie zatrzymajmy się. 5 grudnia - o godz. 17:00 niech w całym kraju zabrzmią syreny naszych radiowozów. Oddajmy część Naszym Kolegom, którzy zginęli podczas wykonywania obowiązków” - ogłosiła policja w mediach społecznościowych w komunikacie, podpisanym przez gen. insp. Jarosława Szymczyka, komendanta głównego.

Syreny mają upamiętnić funkcjonariuszy z Komisariatu Policji Wrocław-Fabryczna – asp. szt. Daniela Łuczyńskiego i asp. szt. Ireneusza Michalaka., którzy w poniedziałek zmarli po postrzeleniu przez Maksymiliana F.

Nie żyją obaj policjanci, postrzeleni przez Maksymiliana F.

F. był poszukiwany w związku z uchylaniem się od odbycia zasądzonej kary 6 miesięcy więzienia. Został zatrzymany przez funkcjonariuszy policji we własnym mieszkaniu Najpierw przewieziono go do komisariatu, ale w związku z brakiem miejsca w areszcie zdecydowano o przewiezieniu go do kolejnego komisariatu.

Czytaj więcej

Dlaczego Maksymilian F. miał broń - znamy kulisy tragedii we Wrocławiu

Podczas przechodzenia do radiowozu, skuty mężczyzna, nieprzeszukany na żadnym etapie zatrzymania, wyciągnął broń, postrzelił obydwu konwojujących go funkcjonariuszy i zbiegł. Nie jest do końca jasne, czy sprawca miał przy sobie broń, czy udało mu się wyrwać pistolet policjantowi.

„W szeregi Policji wstąpili 19 i 26 lat temu, zawsze byli otwarci na potrzeby innych, dzieląc się swoim doświadczeniem oraz wiedzą z młodszymi kolegami. W swoim stanowczo zbyt wcześnie zakończonym życiu dali się poznać jako ciepli, uśmiechnięci, życzliwi i uczynni Koledzy. Na zawsze w naszych sercach pozostaną pomocni i gotowi poświęcić każdemu swój czas” - wspomniano zmarłych na stronie KGP.

„Daniel i Ireneusz odeszli od nas pozostawiając w rozpaczy rodzinę i przyjaciół oraz wszystkich, którzy z nimi pracowali, w głębokim żalu. Całej rodzinie, bliskim, przyjaciołom i znajomym Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk i Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu nadinsp. Dariusz Wesołowski, a także Komendant Miejski Policji we Wrocławiu mł. insp. Rafał Siczek oraz kierownictwo wraz z policjantami i pracownikami Policji składają wyrazy żalu i głębokiego współczucia. Niełatwo w takiej sytuacji znaleźć słowa otuchy” - napisano w poniedziałkowym oświadczeniu policji.

Społeczeństwo
Kolejny żubr potrącony przez wojskowy pojazd. Zwierzę nie żyje
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Społeczeństwo
Papierowe żonkile będą rozdawane na pamiątkę powstania
Społeczeństwo
Wystartowała debata o aborcji. W Sejmie liczenie głosów przed piątkiem
Społeczeństwo
44-latka zaatakowała swojego partnera kością z zupy. Poszło o wynik wyborów
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Społeczeństwo
Czy Izrael powinien zapłacić odszkodowanie rodzinie Polaka zabitego w Strefie Gazy? Polacy niemal jednomyślni