Podzielił mieszkanie, które zajmował na dziko

Mężczyzna nielegalnie zajmujący mieszkanie oszukał komornika podczas egzekucji, dzięki czemu wydał mu jedynie część lokalu.

Publikacja: 03.11.2023 03:00

Podzielił mieszkanie, które zajmował na dziko

Foto: Rzeczpospolita

Robert Jagielski odziedziczył po ojcu mieszkanie w Żarach. Mimo że od momentu, kiedy stał się właścicielem nieruchomości, minęło już ponad osiem lat, nigdy nawet nie był w środku. Wszystko dlatego, że lokal zajmuje dziki lokator.

Po długim procesie i okresie pandemii, kiedy nie można było przeprowadzać eksmisji, w końcu we wrześniu ubiegłego roku komornik zapukał do drzwi dzikiego lokatora. Odzyskał jednak tylko jedną trzecią mieszkania. Wszystko przez spryt mężczyzny zajmującego lokal, który nad każdym z pomieszczeń wchodzącym w jego skład przyczepił oddzielny numer. Można było przez to odnieść wrażenie, że lokal podzielony jest na kilka odrębnych mieszkań, do których prowadzi wspólny korytarz. Takiemu złudzeniu dał się również oszukać komornik sądowy. Widząc nad drzwiami jednego z pomieszczeń numer 2, uznał, że to właśnie ten lokal ujęty jest w tytule wykonawczym. Zajął więc tylko jedno pomieszczenie, zamiast – zgodnie z prawomocnym wyrokiem sądu – całego mieszkania.

Ten artykuł przeczytasz z aktywną subskrypcją rp.pl

Zyskaj dostęp do ekskluzywnych treści najbardziej opiniotwórczego medium w Polsce

Na bieżąco o tym, co ważne w kraju i na świecie. Rzetelne informacje, różne perspektywy, komentarze i opinie. Artykuły z Rzeczpospolitej i wydania magazynowego Plus Minus.

Czym jeździć
Skoda Kodiaq. Mikropodróże w maxisamochodzie
Cykl Partnerski
Miasta w dobie zmiany klimatu
Hybrydy
Skoda Kodiaq. Co musisz wiedzieć o technologii PHEV?
Społeczeństwo
Niech Ministerstwo Kultury określi, czy chce centrum filmowego w Toruniu
Społeczeństwo
500 plus na minusie. Rząd przyznaje, że skuteczność programu jest marna
Społeczeństwo
Takiej pogody na Wszystkich Świętych nie było od kilku lat. Najnowsze prognozy IMGW
Społeczeństwo
Michał Szułdrzyński: Co mają wspólnego związki partnerskie z zawieszeniem prawa do azylu?