"Zmarł Prezydent Tadeusz Ferenc. Ta bardzo smutna informacja dotarła do nas dzisiejszego poranka. Prezydent zmarł w sobotę w szpitalu w Rzeszowie po długiej chorobie. Odszedł w otoczeniu Najbliższych. Żegnamy Go z głębokim żalem i smutkiem." - napisano na oficjalnym profilu Rzeszowa w mediach społecznościowych.

"Ze smutkiem przyjąłem wiadomość o odejściu wybitnego polityka samorządowego Tadeusza Ferenca. Przez lata służby publicznej, jako Prezydent Rzeszowa zmienił oblicze Miasta, łącząc jego tradycyjne piękno z nowoczesnością. Pozostawia trwały wkład w rozwój samorządu w Polsce." - podkreślił prezydent Andrzej Duda.

"Prezydent Tadeusz Ferenc nauczył mnie, czym jest bezgraniczna miłość do swojego miasta. Wiedział to najlepiej, bo poprowadził Rzeszów od małego miasteczka do prężnie rozwijającej się metropolii" — napisał o swoim poprzedniku prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek.

"Odszedł od nas Pan Prezydent Tadeusz Ferenc. Wielki i wspaniały gospodarz Rzeszowa, serdeczny i życzliwy człowiek. Przez 18 lat sprawowania urzędu powiększył ponad dwukrotnie Rzeszów i uczynił z niego szybko rozwijające się nowoczesne miasto przyjazne mieszkańcom. Cześć Jego pamięci!" — tak wspomina Ferenca Marcin Warchoł, poseł z Podkarpacia i wiceminister sprawiedliwości.

Tadeusz Ferenc w latach 2001-2002 sprawował mandat posła na Sejm IV kadencji z ramienia SLD-UP w okręgu rzeszowskim. Po raz pierwszy prezydentem Rzeszowa został w 2002 r. Kierował miastem do 10 lutego 2021 r., kiedy to zrezygnował ze stanowiska w związku ze złym stanem zdrowia po przebyciu COVID-19.