Sondaż: Co trzeci Polak chce, by to premier odpowiedział za "Polski Ład"

36,1 proc. uczestników sondażu United Surveys dla RMF FM i "Dziennika Gazety Prawnej" wyraziło przekonanie, że to premier Mateusz Morawiecki powinien ponieść odpowiedzialność za chaos przy wprowadzaniu "Polskiego Ładu".

Publikacja: 08.02.2022 06:32

Mateusz Morawiecki

Mateusz Morawiecki

Foto: Fotorzepa/ Jerzy Dudek

W poniedziałek do dymisji podał się minister finansów Tadeusz Kościński i - jak poinformowała rzeczniczka PiS, Anita Czerwińska - dymisja ta została przyjęta przez kierownictwo Prawa i Sprawiedliwości. Ze słów Czerwińskiej wynikało, że Kościński wziął na siebie odpowiedzialność za - jak mówiła - "pewne niedociągnięcia w 'Polskim Ładzie'". Obowiązki ministra finansów, do czasu wyłonienia jego następcy, przejął premier Mateusz Morawiecki.

Czytaj więcej

Miał być ład, jest chaos. Minister finansów traci stołek

Tymczasem z sondażu United Surveys wynika, że Kościńskiego, jako osobę, która powinna ponieść odpowiedzialność za chaos przy wprowadzaniu "Polskiego Ładu", wskazało 7,7 proc. badanych.

7,7 proc.

Tylu respondentów uważa, że konsekwencje za chaos przy wdrażaniu "Polskiego Ładu" powinien ponieść były już minister finansów

37,5 proc. respondentów jest zdania, że odpowiedzialność powinni ponieść "wiceministrowie finansów i wysocy rangą urzędnicy Ministerstwa Finansów, którzy pracowali nad wdrożeniem reformy".

Z kolei zdaniem 8,1 proc. respondentów nikt nie powinien ponieść konsekwencji związanych ze sposobem wdrażania "Polskiego Ładu".

10,6 proc. ankietowanych nie ma zdania w tej kwestii.

Społeczeństwo
Emerytury dla Ukraińców. Jedna składka do ZUS wystarczy do otrzymania polskiego świadczenia
Społeczeństwo
Sondaż: Nie tylko autostrady. Polacy chcą wsparcia też dla transportu publicznego
Społeczeństwo
Sondaż: Większość Polaków uważa, że marsz 4 czerwca pomoże wygrać opozycji
Społeczeństwo
Sondaż: 40,4 proc. Polaków uważa, że Polska nie jest dziś państwem prawa
Społeczeństwo
Burza po wulgarnym nagraniu Andrzeja Seweryna. PiS oburzone, aktor reaguje