Metropolitan Police wydała oświadczenie, w którym przekazała, że około godziny 16.00 grupa protestujących obrzuciła policjantów „puszkami po piwie i flarą” na ulicy Whitehall, niedaleko Downing Street.

Policja dodała, że mundurowi byli atakowani także w innych miejscach w dzielnicy, w której skupione są budynki rządowe, w wyniku czego wielu funkcjonariuszy zostało rannych.

W mediach społecznościowych udostępniane są nagrania pokazujące m.in., jak protestujący przełamują bariery przed siedzibą brytyjskiego premiera.

Protestujący zebrali się na Parliament Square tuż po godz. 12.00 i już tam doszło do starć z policją, przed przemarszem przez centrum Londynu. Demonstrujący sprzeciwiają się zaostrzaniu obostrzeń, związanych z pandemią. Zebrani skandowali m.in. „paszport to kontrola, a nie wolność”.

W sobotę w Wielkiej Brytanii potwierdzono ponad 90 tys. nowych przypadków zakażeń koronawirusem (to drugi najwyższy wynik od samego początku pandemii), w tym ponad 10 tys. dotyczących wariantu Omikron.