Bąkiewicz oskarżony o naruszenie nietykalności kobiety. Grozi mu więzienie

Do Sądu Rejonowego Warszawa Śródmieście trafił akt oskarżenia przeciw Robertowi Bąkiewiczowi - informuje Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych.

Publikacja: 13.10.2021 12:01

Robert Bąkiewicz

Robert Bąkiewicz

Foto: Paweł Supernak, PAP

Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych podaje, że "dzięki działaniom tej organizacji" akt oskarżenia przeciw Bąkiewiczowi, prezesowi Stowarzyszenia Marsz Niepodległości i prezesowi Roty Marszu Niepodległości oraz szefowi Straży Narodowej wpłynął do sądu.

"Mężczyzna oskarżony jest o naruszenie nietykalności bezbronnej kobiety Angeliki Domańskiej, którą szarpał siłą, a następnie zepchnął ze schodów w taki sposób, że uderzyła głową o chodnik i straciła przytomność. Została zabrana do szpitala przez karetkę pogotowia ratunkowego" - podaje Ośrodek.

Wydarzenie miało mieć miejsce 25 października 2020 roku, na schodach prowadzących do Kościoła Świętego Krzyża w Warszawie.

Bąkiewicz stanie przed sądem oskarżony z artykułów 217 oraz 157 Kodeksu karnego. Za zarzucane mu czyny grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Ośrodek informuje, że pokrzywdzoną reprezentuje radczyni prawna Alicja Springer, która zapewnia jej opiekę prawną i profesjonalną pomoc.

Sprawa została zarejestrowana pod sygnaturą X K 174/21.

Bąkiewicz stanie przed sądem oskarżony z artykułów 217 oraz 157 Kodeksu karnego

Ośrodek informuje też, że "w kilku prokuraturach na terenie Polski zainicjował trzy inne postępowania prokuratorskie dotyczące działalności bojówek skrajnej prawicy składających się z narodowców i faszystów".

Sondaż
Sondaż: Kto mógłby zostać koalicjantem PiS? Nikt lub Konfederacja
Społeczeństwo
W Tatrzańskim Parku Narodowym pojawiły się tajemnicze namioty. „Nie podchodzić”
Społeczeństwo
Policja szuka małżeństwa z Warszawy. Para zostawiła w domu dzieci
Społeczeństwo
Państwo w Państwie: Spółka sprzedała, sąd zabrał
Materiał Promocyjny
ESG - Raportowanie w praktyce – IV edycja
Społeczeństwo
Dyrektor zareagował na przemoc wobec ucznia. Stanie przed komisją dyscyplinarną
Społeczeństwo
Rodzinie zastępczej odebrano 12 dzieci. Były bite i maltretowane