Podczas wczorajszej konferencji prasowej zwołanej przez Porozumienie Środowisk Patriotycznych radny PiS i kandydat na posła Dariusz Matecki oświadczył, że zgodnie ze swoimi zapowiedziami sprzed wyborów samorządowych zamierza wspierać "środowiska dotychczas nieobecne w szczecińskim samorządzie: narodowe, katolickie, pro-life i wolnościowe".

Wsparł protest przeciwko marszowi środowisk LGBT, który ma się w Szczecinie odbyć w sobotę i zaapelował do prezydenta Szczecina, by ten rozwiązał marsz, jeśli dojdzie do "szykanowania katolików".

W kontrmanifestacji mają wziąć udział członkowie Młodzieży Wszechpolskiej, Patriotycznej Pogoni Szczecin czy Związku Narodowych Sił Zbrojnych. Matecki zapewnił, że nie będzie to manifestacja wymierzona przeciwko osobom homoseksualnym, ale przeciwko tym, "którzy wykorzystują tę ideologię w bieżącej walce politycznej i robią z tego kampanię nienawiści przeciw Kościołowi Katolickiemu i tradycyjnym wartościom". 

Według zapewnień radnego manifestacja ma być pokojowa i promować wartości rodzinne.

Obecni na konferencji przedstawiciele Młodzieży Wszechpolskiej zapowiedzieli  kontrowersyjny happening pod nazwą „LGBT zmyjemy, rodzinę uratujemy”

- Nieprzypadkowo manifestacja odbędzie się podczas pochodu osób, które publicznie przedstawiają swoje seksualne odchylenia. Nasza manifestacja jest organizowana w obronie tradycyjnych wartości - mówiła Małgorzata Rudzka z MW, cytowana przez portal gs24.pl.

Rudzka zapowiedziała rozdawanie środków czystości i odzieży ochronnej każdemu, kto będzie chciał się przyłączyć do akcji "zmywania z ulic zanieczyszczeń związanych z występkami środowiska LGBT przeciwko prawu naturalnemu".

Podobna akcję Młodzież Wszechpolska przeprowadziła już po Marszu równości w Katowicach.

Autopromocja
Wyjątkowa okazja

Roczny dostęp do treści rp.pl za pół ceny

KUP TERAZ