Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Czytaj, to co ważne.
Aktualizacja: 14.10.2017 06:57 Publikacja: 14.10.2017 00:22
Foto: Adobe Stock
Tokio bardzo nieznacznie, bo tylko o 0,16 pkt. wyprzedziło Singapur. Ten okazał się z kolei najlepszy w kwestii infrastruktury (aż 97,05 pkt. na 100 możliwych) i bezpieczeństwa osobistego, był też drugi pod względem bezpieczeństwa cyfrowego.
Foto: Adobe Stock
Na najniższym stopniu podium uplasowała się wspomniana już Osaka. Oprócz wymienianej wygranej w kategorii ochrony zdrowia, trzecie pod względem wielkości japońskie miasto zajęło trzecie miejsce w kwestii bezpieczeństwa osobistego.
Foto: Adobe Stock
Wśród miast europejskich najbezpieczniejszym miastem okazał się szósty w całym rankingu Amsterdam, przed ósmym Sztokholmem i 10 Zurychem. Amsterdam był też najlepszy na starym kontynencie pod względem bezpieczeństwa cyfrowego (ogólnie czwarty), z kolei stolica Szwecji pod względem bezpieczeństwa osobistego. Jeśli chodzi o ochronę zdrowia, najlepszy w Europie był Frankfurt, a w kwestii bezpieczeństwa infrastruktury triumfował Madryt (notabene nieznacznie tylko wyprzedzając Barcelonę).
Foto: Adobe Stock
Najniebezpieczniejszym miastem na świecie z 60 wybranych do badania okazało się największe w Pakistanie Karaczi (stolicą tego państwa jest prawie 15 razy mniejszy Islamabad), dość znacznie wyprzedzając Rangun (Birma) i Dhakę (Bangladesz). Najgorszym z europejskich miast była otwierająca piątą dziesiątkę zestawienia Moskwa.
Foto: Bilalhassan88 [CC BY-SA 3.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia Commons
Poprzedni ranking Safe Cities Index został przygotowany przed dwoma lata i obejmował wówczas 50 miast z całego świata, a pod uwagę wzięto cztery kategorie bezpieczeństwa: cyfrowe, infrastruktury, osobiste oraz ochronę zdrowia. W każdej z kategorii umieszczono po kilka "wskaźników"; w sumie było ich 49, np. jakość powietrza, śmiertelność na raka, częstotliwość wypadków drogowych czy poziom korupcji. Dane czerpane były z oficjalnych raportów np. Światowej Organizacji Zdrowia.
Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Czytaj, to co ważne.
Władze Nepalu wycofały się z decyzji o zablokowaniu dostępu do mediów społecznościowych po niecałej dobie od jeg...
Tym razem w niejasnych okolicznościach zginął szef spółki zajmującej się wydobyciem soli potasowej. Od początku...
- Pochówek ofiar mordu w Puźnikach to przywrócenie godności tym, którym ją odebrano w najbardziej nieludzki spos...
Białoruski raper Maks Korż odniósł się w mediach społecznościowych do tego, że odwołano jego koncert, który odby...
Floryda zamierza odejść od obowiązku szczepień, w tym obowiązkowych szczepień dla dzieci uczęszczających do stan...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas