Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Aktualizacja: 02.12.2019 10:26 Publikacja: 02.12.2019 10:15
Foto: Wikimedia Commons, Domena Publiczna
Incydent, który miał miejsce w Porcie Tauranga, został zarejestrowany na wideo. Na nagraniu widać grupę mężczyzn przebranych za Maorysów. Tańczyli oni w trawiastych spódnicach z czarnymi znaczeniami na twarzach i ciałach.
Firma Princess Cruises w oświadczeniu zatytułowanym „Przeprosiny za niewrażliwość kulturową” zapewniła, że „natychmiastowo podjęto kroki w celu rozwiązania tej wrażliwej sytuacji”. „Po zapoznaniu się z sytuacją zespół zarządzający statkiem podjął działania mające na celu wycofanie fotografów z tego obszaru, aby zapobiec innym incydentom związanym z niewrażliwością kulturową” - zaznaczono. „Zapewniamy, że nigdy nie było to naszym celem i przepraszamy za to, co się stało” - dodano.
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Zmiana kolejności zwrotek „Mazurka Dąbrowskiego”, pomalowanie nóg orła na złoto i ustalenie karmazynu jako oficj...
Mówienie o takich ludziach, jak Jan Karski, a mógłbym wymienić całą grupę innych, jest dziś ogromnie potrzebne....
Stowarzyszenie Polsko–Izraelskiej Współpracy Kulturalnej zwróciło się do władz Polski, żądając publicznego potęp...
Biuro Marketingu Miasta ogłosiło konkurs na realizację filmu promocyjnego „Chopin we współczesnej Warszawie”. Je...
Skandal podczas festiwalu Eurofolk w Zamościu. Artyści z różnych krajów świata byli publicznie obrażani. W ich s...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas