Reklama

ONZ domaga się śledztwa ws. nadmiernego użycia siły przez policję przy protestach "żółtych kamizelek"

Szefowa komisji ONZ ds. praw człowieka wezwała w środę, by "przeprowadzić pełne dochodzenie" w sprawie możliwego nadmiernego użycia siły przez francuską policję podczas manifestacji "żółtych kamizelek".

Publikacja: 06.03.2019 14:12

ONZ domaga się śledztwa ws. nadmiernego użycia siły przez policję przy protestach "żółtych kamizelek"

Foto: AFP

qm

- "Żółte kamizelki" protestują przeciwko temu, co uważają za wyłączenie z praw ekonomicznych i udziału w sprawach publicznych - powiedziała Michelle Bachelet, była prezydent Chile, komisarz ONZ ds. praw człowieka, w swoim dorocznym przemówieniu na forum Rady Praw Człowieka Narodów Zjednoczonych w Genewie.

- Zachęcamy rząd do kontynuowania dialogu - w tym do kontynuacji toczącej się krajowej dyskusji - i namawiamy do pełnego zbadania wszystkich zgłoszonych przypadków nadmiernego użycia siły - dodała.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Czytaj, to co ważne.

Reklama
Policja
Nietykalna sierżant „Doris”. Drugie życie tajnej policjantki
Służby
ABW ostrzega przed samozwańczym prezydentem i innymi ruchami antypaństwowymi
Służby
Kolejny dron odnaleziony na Lubelszczyźnie. Tym razem w powiecie biłgorajskim
Służby
Niezidentyfikowany obiekt rozbił się w województwie lubelskim
Służby
Szpiedzy chcą azylu. Zaskakujący finał największej afery wywiadowczej w Polsce
Reklama
Reklama