Aktualizacja: 31.07.2018 06:40 Publikacja: 31.07.2018 06:40
Foto: 123RF
Rz: W związku z wejściem w życie Rozporządzenia Rady Ministrów z 15 maja 2018 roku w sprawie zmniejszenia wynagrodzeń pracowników samorządowych, organa stanowiące musiały podejmować uchwały w tej sprawie. Czy są one ważne, jeśli nie odwołują się do przepisów Kodeksu pracy?
Anna Gad, Kancelaria Prawna Dr Krystian Ziemski & Partners w Poznaniu: Należy rozróżnić dwie sytuacje. W pierwszej z nich uchwała organu stanowiącego jednostki samorządu terytorialnego jest konsekwencją porozumienia pomiędzy pracownikiem samorządowym z wyboru (np. wójtem) a pracodawcą w imieniu, którego wysokość wynagrodzenia ustala rada czy sejmik. W takiej sytuacji – przy akceptacji pracownika – zmiana wynagrodzenia jest możliwa bez zachowania terminu wypowiedzenia.
Sędzia nie może być wyłączony od rozpoznania sprawy tylko dlatego, że został nominowany z rekomendacji organu n...
Sąd Najwyższy czeka rewolucja. Mniej izb, zmiana wyboru pierwszego prezesa czy okrojenie uprawnień prezydenta to...
Wiemy, że maturzyści i ósmoklasiści często pragną sprawdzić swoje odpowiedzi zaraz po zakończeniu egzaminu. Dzię...
W ramach deregulacji eksperci proponują, aby ZUS przejął obowiązki związane z rozliczaniem składek przez płatnik...
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Program bezpłatnych badań profilaktycznych „Moje zdrowie - bilans zdrowia osoby dorosłej" zastąpi od czwartku 1...
My jesteśmy gotowi na wszystkie scenariusze. Wprowadziliśmy wiele nowych modeli samochodów osobowych, w tym SUV-y, crossovery i auta sportowe. Mamy też pojazdy użytkowe dla wszystkich rodzajów działalności – mówi Attila Szabó, prezes i dyrektor zarządzający Ford Polska.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas