Tak uważa Główny Urząd Nadzoru Budowlanego (GUNB). [link=http://www.gunb.gov.pl/]Na swojej stronie internetowej[/link] zamieścił interpretację prawną w tej sprawie. Pojawiły się bowiem wątpliwości w tym zakresie.
Chodzi o to, że 17 lipca 2010 r. zmieniła się w [link=http://www.rp.pl/aktyprawne/akty/akt.spr;jsessionid=A47B9435B1916D2E2293576BE7F4D9CF?id=183262]prawie budowlanym[/link] definicja budowli, a mianowicie ustawodawca jako przykład budowli podał obiekty liniowe. Jednocześnie wprowadził nową definicję obiektu liniowego. Zgodnie z tym przepisem jest to obiekt budowlany, którego charakterystycznym parametrem jest długość. W szczególności są to m.in.: droga wraz ze zjazdami, linia kolejowa, wodociąg, kanał, gazociąg, ciepłociąg, rurociąg, linia i trakcja elektroenergetyczna, linia kablowa nadziemna i umieszczona bezpośrednio w ziemi podziemna, wał przeciwpowodziowy.
Według GUNB uznanie drogi wraz ze zjazdami za jeden obiekt liniowy powoduje, że dotychczasowa wykładnia przepisów i orzecznictwo przestają być aktualne.
Tym samym drogi dojazdowe, wewnętrzne oraz infrastruktura (energetyczna, melioracyjna, telekomunikacyjna i wodociągowa) nierozerwalnie związane z realizowanym zamierzeniem budowlanym (budowa, przebudowa drogi) stanowią jego część.
Pozwolenie na budowę dotyczy zatem drogi wraz ze zjazdami jako jednego zamierzenia budowlanego.