Dotacje unijne na ochronę różnorodności gatunków

Zarząd województwa podkarpackiego, jako instytucja zarządzająca programem regionalnym, ogłosił konkurs, w którym wyłoni najlepsze projekty wpisujące się w cele tzw. działania 4.5 „Różnorodność biologiczna”.

Aktualizacja: 01.11.2015 07:24 Publikacja: 01.11.2015 05:00

Dotacje unijne na ochronę różnorodności gatunków

Foto: www.sxc.hu

Zgodnie z regulaminem konkursu, nabór wniosków ruszy 23 listopada i będzie prowadzony do końca tego miesiąca. Czasu na samo złożenie aplikacji będzie zatem niewiele. A to oznacza, że już teraz trzeba kończyć prace nad dokumentacją.

Zakres interwencji, jakie przewidziano w tym działaniu jest szeroki, co oznacza możliwość realizacji różnorodnych projektów. Przykładowo w grę wchodzi budowa, rozbudowa, przebudowa i/lub zakup wyposażenia oraz usługi w zakresie tzw. ochrony in-situ i ex-situ zagrożonych gatunków i siedlisk przyrodniczych na obszarach parków krajobrazowych i rezerwatów przyrody (w tym położonych na obszarach Natura 2000). A także w celu ochrony siedlisk i gatunków w parkach miejskich i ekoparkach ze szczególnym uwzględnieniem gatunków rodzimych, zanikających, wypieranych, charakterystycznych dla danego terenu. Drugi dopuszczalny tzw. typ projektu to budowa lub rozbudowa, połączona z zakupem wyposażenia, niezbędnej infrastruktury związanej z ochroną i przywróceniem właściwego stanu siedlisk przyrodniczych i gatunków (również na terenach chronionych).

Czytaj o tym, co dla Ciebie ważne.

Sprawdzaj z nami, jak zmienia się świat i co dzieje się w kraju. Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia, historia i psychologia w jednym miejscu.
Internet i prawo autorskie
Bruksela pozwała Polskę do TSUE. Jest szybka reakcja rządu Donalda Tuska
Prawnicy
Prokurator z Radomia ma poważne kłopoty. W tle sprawa katastrofy smoleńskiej
Sądy i trybunały
Nagły zwrot w sprawie tzw. neosędziów. Resort Bodnara zmienia swój projekt
Prawo drogowe
Ten wyrok ucieszy osoby, które oblały egzamin na prawo jazdy
Dobra osobiste
Karol Nawrocki pozwany za książkę, którą napisał jako Tadeusz Batyr