Reklama
Rozwiń

Pawłowicz: Zawistowski protestuje i rezygnuje z przewodnictwa w KRS

Krystyna Pawłowicz, posłanka PiS poinformowała na twitterze, że sędzia Dariusz Zawistowski, złożył rezygnację ze stanowiska przewodniczącego Krajowej Rady Sądownictwa. Rada potwierdziła doniesienia w komunikacie.

Aktualizacja: 12.01.2018 14:07 Publikacja: 12.01.2018 09:52

Dariusz Zawistowski

Dariusz Zawistowski

Foto: rp.pl, twitter

Decyzja sędziego ma być związana z reformą sądownictwa, w tym nowelizacji ustawy o KRS.

Pawłowicz o

„Właśnie Przewodniczący Krajowej Rady Sądownictwa sędzia D.Zawistowski oświadczył Radzie, że z dniem 15 stycznia rezygnuje z przewodniczenia Radzie. Jako niezgoda na nowy stan prawny, który zacznie w ramach reformy obowiązywać od 16 I w KRS” - czytamy na twitterze Krystyny Pawłowicz.

Krajowa Rada Sądownictwa wydała komunikat, w którym potwierdza słowa posłanki.

"W dniu 12 stycznia 2018 roku Przewodniczący Krajowej Rady Sądownictwa, sędzia Sądu Najwyższego Dariusz Zawistowski złożył oświadczenie, w którym zrzeka się funkcji Przewodniczącego Krajowej Rady Sadownictwa z dniem 15 stycznia 2018 roku. Pan sędzia Dariusz Zawistowski zrzekł się funkcji w dniu poprzedzającym wejście w życie przepisów ustawy z dnia 8 grudnia 2017 roku o zmianie ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa oraz niektórych innych ustaw, które w ocenie Krajowej Rady Sądownictwa zostały uznane za niezgodne z Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej.

Sędzia Waldemar Żurek, Rzecznik Prasowy Krajowej Rady Sądownictwa”

 

 - Od początku twierdziłem, że zmiany w KRS są niezgodne z konstytucją. Trudno więc trwać na stanowisko kiedy wchodzą w życie - mówi Rzeczpospolitej Zawistowski.

 

Spadki i darowizny
Jak długo można żądać zachowku? Prawo jasno wskazuje termin przedawnienia
Praca, Emerytury i renty
Bogdan Święczkowski interweniuje u prezesa ZUS. „Problem dotyczy tysięcy osób"
Zawody prawnicze
„Sądy przekazały sprawy radcom”. Dziekan ORA o skutkach protestu adwokatów
Konsumenci
Tysiąc frankowiczów wygrywa z mBankiem. Prawomocny wyrok w głośnej sprawie
W sądzie i w urzędzie
Od 1 lipca nowości w aplikacji mObywatel. Oto, jakie usługi wprowadzono