Jak donosi "Dziennik Polski", prezes SO w Krakowie Dagmarze Pawełczyk-Woickiej nie podoba się, że sędzia przeniesiony do innego wydziału nie rozpoznaje powierzonych mu spraw.

„Prezes Sądu Okręgowego w Krakowie zwróciła się do rzecznika dyscyplinarnego z żądaniem wszczęcia czynności wyjaśniających wobec sędziego Waldemara Żurka, który od 1 września 2018 r. nie podejmuje żadnych czynności w sprawach przydzielonych mu do rozpoznania w I Wydziale Cywilnym SO w Krakowie" - czytamy w wniosku prezes sądu do rzecznika dyscyplinarnego.

Prezes SO podkreśla, że były rzecznik sądu nie tylko nie rozpoznaje przydzielonych mu spraw (łącznie jest ich 91), ale „wprost oświadczył, że nie będzie ich rozpoznawał. Od pracowników sekretariatu zażądał zabrania akt przydzielonych mu spraw z gabinetu". – Sędzia odmówił też rozpatrzenia sprawy w trybie wyborczym – dodaje Dagmara Pawełczyk-Woicka.

Przypomnijmy, iż na początku września prezes krakowskiego Sądu Okręgowego Dagmara Pawełczyk-Woicka zdecydowała o przeniesieniu sędziego Waldemara Żurka do innego wydziału (został przeniesiony z II wydziału cywilno-odwoławczego do I wydziału cywilnego Sądu Okręgowego).

Przypomnijmy, iż w tym tygodniu były rzecznik Krajowej Rady Sądownictwa zgłosił swój akces do Sądu Najwyższego.