Reklama

Trybunał Konstytucyjny nie wybierze nowego prezesa

Zgromadzenie Ogólne Sędziów Trybunału Konstytucyjnego podjęło uchwałę zgodnie z którą nie ma podstaw do wyboru kandydatów na nowego prezesa TK, podaje pap.pl.

Publikacja: 01.03.2023 19:41

Prezes Trybunału Konstytucyjnego Julia Przyłębska

Prezes Trybunału Konstytucyjnego Julia Przyłębska

Foto: PAP/Bartłomiej Zborowski

Uchwała została podjęta bezwzględną większością głosów w obecności dwóch trzecich sędziów Trybunału. Sędziowie zdecydowali iż nie ma podstaw do zwoływania zgromadzenia w celu wyboru kandydatów na prezesa Trybunału. 

Zgromadzenie zostało zwołane przez sędzię Julią Przyłębską, która pełni funkcję prezesa Trybunału Konstytucyjnego ze względu na pismo skierowane przez sześciu członków Trybunału do prezes jak i prezydenta Andrzeja Dudy na początku stycznia tego roku. Autorzy listu domagali się w nim zwołania Zgromadzenia Ogólnego oraz wyłonienia kandydatów na objęcie funkcji po prezes Przyłębskiej. 

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Reklama
Cudzoziemcy
Nielegalni migraci z Afganistanu dostaną od państwa zadośćuczynienie
Prawo karne
Trzej lekarze usłyszeli wyrok w głośnej sprawie śmierci Izabeli z Pszczyny
Sądy i trybunały
Manowska: zawiadomiłam prokuraturę, nie można dopisywać niczego do uchwały
Biznes
Dostępność cyfrowa - nowe przepisy o e-handlu zmienią internetowy biznes
Materiał Promocyjny
Sprzedaż motocykli mocno się rozpędza
Ubezpieczenia i odszkodowania
mObywatel z długo oczekiwaną funkcją dla kierowców
Reklama
Reklama