Fotografia Kolekcjonerska. Seria portretów i dreszcz grozy

Prawie sto prac na 17. edycji wystawy Fotografii Kolekcjonerskiej w Warszawie prezentuje. To unikatowe prace polskich autorów od XIX do XXI wieku. Ich aukcję zaplanowano na 15 listopada.

Aktualizacja: 05.11.2016 10:41 Publikacja: 04.11.2016 23:01

Najwcześniejszym dziełem na niej jest portret syna Konrada Brandla z 1879 roku, nagrodzony medalem na wystawie Royal Photographic Society w Londynie. Brandel był pierwszym polskim fotografem, który otrzymał to wyróżnienie. A jednym z najnowszych – zdjęcie Michała Szlagi ze znakomitego cyklu „Stocznia”, dokumentującego przemiany poprzemysłowego krajobrazu Stoczni Gdańskiej po transformacji. Zdjęcie pochodzi z okładki autorskiej publikacji „Stocznia Szlaga”.

Wystawa pokazuje zmieniające się epoki, style, techniki i gatunki: pejzaże, fotografie eksperymentalne i dokumentalne, portrety. Ich autorzy są wybitnymi twórcami, jak Witkacy, Jan Bułhak, Zofia Chomętowska, Edward Hartwig, Jerzy Lewczyński, Bronisław Schlabs, Zbigniew Dłubak, Chris Niedenthal, Zbigniew Libera, Maurycy Gomulicki.

Odbierz 20 zł zniżki - wybierz Płatności Powtarzalne

Czytaj o tym, co dla Ciebie ważne. Sprawdzaj z nami, jak zmienia się świat i co dzieje się w kraju. Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia, historia i psychologia w jednym miejscu
Rzeźba
Rzeźby Abakanowicz wkroczyły na Wawel. Jej drapieżne ptaki nurkują wśród drzew
Rzeźba
Salvador Dalí : Rzeźby mistrza surrealizmu
Rzeźba
Ai Weiwei w Parku Rzeźby na Bródnie
Rzeźba
Ponad dwadzieścia XVIII-wiecznych rzeźb. To wszystko do zobaczenia na Wawelu
Rzeźba
Lwowska rzeźba rokokowa: arcydzieła z muzeów Ukrainy na Wawelu