Azerbejdżański artysta, mieszka i pracuje w Warszawie, zajmuje się malarstwem, muzyką, filmem, projektami przestrzennymi i fotografią.
Na wystawie „Procesy META-morficzne" można oglądać jego obrazy, płaskorzeźby i instalacje przestrzenne. Ibadullayev w swojej twórczości konsekwentnie odwołuje się do zjawisk zachodzących w przyrodzie, jej przeobrażeń – związanych z cyklicznością odradzania się, ale przede wszystkim zmianami będącymi zapisem upływu czasu.
Procesy te odtwarza w przestrzeni pracowni, odwołuje się do nich także poprzez wykorzystanie materiałów znalezionych, odrzuconych, o długiej, czasem niewdzięcznej historii. Ślady, odciski, zmurszałe powierzchnie pojawiają się zarówno na obiektach znalezionych jak i powstają w wyniku eksperymentów, czy złożonych, długotrwałych działań. W obrazach obok zabiegów czysto malarskich, autor wychodzi w przestrzeń – łączy trójwymiarowe elementy z powierzchnią dwuwymiarową, wprowadza do obrazów technikę reliefu, odrzuca jednorodność malarskiej faktury.
Tytuł wystawy nawiązuje do zjawiska zachodzącego w przyrodzie – zespołu procesów prowadzących do zmiany struktury, tekstury i składu skał – występującego we wnętrzu skorupy ziemskiej, ale także na jej powierzchni. Wskazuje także na malarstwo abstrakcyjne, jako formułę podlegającą ciągłym przemianom, a co za tym idzie, trudnościom interpretacyjnym.