Reklama

Katarzyna Batko-Tołuć: Plaster w samorządach

Ograniczenie możliwości sprawowania mandatu wójta, burmistrza czy prezydenta miasta do dwóch kadencji to tylko plaster. Jeśli nie sięgniemy do przyczyn, problem demokracji lokalnej będzie nabrzmiewał.

Publikacja: 09.10.2024 04:30

Katarzyna Batko-Tołuć: Plaster w samorządach

Foto: Adobe Stock

Jakiś czas temu wicepremier Władysław Kosiniak-Kamysz zapowiedział likwidację ograniczenia kadencji wójtów, burmistrzów i prezydentów miast do dwóch. Wcześniej Zjednoczona Prawica ją przepchnęła przez proces legislacyjny. Od lat mamy skłonność do tworzenia prawa w sposób wyrywkowy i tworzący bałagan. Bez danych i prawdziwego namysłu. Będzie chaos? Trudno, nie z takim chaosem sobie nasze państwo radziło. Tylko powstaje pytanie, czy to wszystko dzieje się dla dobra wspólnego i dla rozwiązywania realnych problemów.

Pozostało jeszcze 92% artykułu

PRO.RP.PL i The New York Times w pakiecie!

Podwójna siła dziennikarstwa w jednej ofercie.

Kup roczny dostęp do PRO.RP.PL i ciesz się pełnym dostępem do The New York Times na 12 miesięcy.

W pakiecie zyskujesz nieograniczony dostęp do The New York Times, w tym News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

Reklama
Rzecz o prawie
Łukasz Guza: Kto tworzy prawo
Rzecz o prawie
Jecek Dubois: Tajemnica bez tajemnic
Rzecz o prawie
Joanna Parafianowicz: Test to filtr, nie wyrocznia
Rzecz o prawie
Jarosław Gwizdak: Wakacje z Jakubem Kanią
Rzecz o prawie
Rada ochrony danych chce ułatwić firmom zachowanie zgodności z RODO
Materiał Promocyjny
Firmy coraz częściej stawiają na prestiż
Reklama
Reklama