Aktualizacja: 02.05.2025 22:58 Publikacja: 19.06.2024 04:33
Foto: Adobe Stock
Rozporządzeniem Rady Ministrów z marca 2024 r. utworzono Komisję Kodyfikacyjną Prawa Rodzinnego. Członkowie komisji, powołani do jej składu 4 czerwca 2024 r., a wyłonieni, jak nakazuje przyjęta treść wymienionego aktu, spośród wybitnych przedstawicieli nauki i praktyki prawa rodzinnego i opiekuńczego, będą wspierać ministra sprawiedliwości w procesie legislacyjnym, opiniując przesłane do oceny projekty aktów prawnych oraz zlecając przygotowanie nowych. Celem komisji jest przygotowanie rozwiązań legislacyjnych m.in. w sferze praw i ochrony dziecka, relacji między małżonkami oraz władzy rodzicielskiej. Przewodniczącemu, zastępcy przewodniczącego oraz członkom komisji przysługuje za udział w pracach miesięczne zryczałtowane wynagrodzenie (w wysokości odpowiednio 10 tys. zł, 8500 zł i po 3500 zł).
W sprawie ustawy dotyczącej neosędziów rządowi zabrakło wyczucia czasu.
Za rządów PiS i neo-KRS zdarzały się delegacje np. z rejonu do apelacji. W środowisku sędziowskim wrzało, bo to...
Czasy wyższości prawa nad polityką to przeszłość. Obie te dziedziny wyglądają jak bokser po nokaucie, którego tr...
Przed laty nie tylko wyborcze, ale i coroczne zgromadzenia izbowe adwokatów wywoływały poruszenie środowiska.
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Obecny brak jasno ustalonych procedur i wymogów w kwestii przerywania ciąży nie licuje z zasadą demokratycznego...
My jesteśmy gotowi na wszystkie scenariusze. Wprowadziliśmy wiele nowych modeli samochodów osobowych, w tym SUV-y, crossovery i auta sportowe. Mamy też pojazdy użytkowe dla wszystkich rodzajów działalności – mówi Attila Szabó, prezes i dyrektor zarządzający Ford Polska.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas