Reklama

Grzebyk, Kuczyńska: Jak wymiar sprawiedliwości powinien ścigać zbrodniarzy międzynarodowych

Międzynarodowy Trybunał Karny prowadzi postępowanie, tylko kiedy sądy krajowe nie chcą, nie mogą albo z jakichkolwiek innych względów pozostają bezczynne.
Grzebyk, Kuczyńska: Jak wymiar sprawiedliwości powinien ścigać zbrodniarzy międzynarodowych

Foto: Adobe Stock

Rozpoczęte przez polską prokuraturę w lutym 2022 r. śledztwo w sprawie wojny napastniczej Rosji na Ukrainę powinno stać się katalizatorem rozmów o strategii ścigania zbrodni międzynarodowych. Nasze rekomendacje mają na celu zapoczątkowanie dyskusji zarówno o kształcie polskich norm dotyczących zbrodni międzynarodowych, jak i o praktycznym ich wykorzystaniu do wypełnienia zobowiązań międzynarodowych Rzeczypospolitej Polskiej.

Obowiązek ścigania zbrodni międzynarodowych

Pozostało jeszcze 96% artykułu

Ostatnia szansa na dostęp do NYT w rocznej subskrypcji PRO.RP.PL!

Skorzystaj z ostatnich kodów dostępu do The New York Times w ramach rocznej subskrypcji i ciesz się dwoma dostępami do najbardziej zaufanych źródeł informacji z kraju i świata.

Kup roczny dostęp do PRO.RP.PL i ciesz się pełnym dostępem do The New York Times na 12 miesięcy.

W pakiecie zyskujesz nieograniczony dostęp do The New York Times, w tym News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

Kliknij i poznaj szczegóły.

Reklama
Reklama
Promowane treści
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama