Po fazie zasadniczej prowadził Duńczyk Leon Madsen, który tylko raz oglądał plecy rywala, gdy w 13. biegu przyjechał za Bartoszem Zmarzlikiem. Broniący tytułu Polak stracił jednak dwa punkty w innych biegach, 13-punktową zdobycz miał też na koncie Rosjanin Artiom Łaguta. Maciej Janowski, lider cyklu, uzbierał 9 punktów, co tym razem dawało mu dalszą pozycję, ale też pewną kwalifikację do półfinału. Krzysztof Kasprzak, trzeci z Polaków z regularnej obsady Grand Prix, nie przywiózł ani jednego punktu i zakończył rywalizację na ostatniej, 16. pozycji. O dwa miejsca wyżej uplasował się występujący z „dziką kartą” Rosjanin z polskim paszportem Gleb Chugunov.

W półfinale najpierw, wjeżdżając w taśmę, odpadł nadspodziewanie dobrze sobie radzący Brytyjczyk Robert Lambert, a po chwili Madsen, gdy arbiter uznał, że to Duńczyk ponosi odpowiedzialność za upadek Emila Sajfutdinowa na drugim łuku trzeciego okrążenia. Oprócz Rosjanina do finału wjechał Janowski, a po chwili, z drugiego półfinału, Artiom Łaguta i Zmarzlik.

W finale ten ostatni uciekł rywalom po szerokiej i gdy wydawało się, że pewnie zmierza po pierwsze w tym roku zwycięstwo, przy walce o trzecie miejsce zderzyli się Sajfutdinow i Zmarzlik. Sędzia wykluczył Rosjanina, co wywołało pewne zdziwienie na trybunach i wśród telewizyjnych ekspertów, choć powtórki wyraźnie pokazywały, że to Sajfutdinow zjechał spod bandy na sam krawężnik, przecinając drogę Janowskiemu tak, że Polak, by uniknąć kraksy, musiałby chyba zjechać na trawę. W powtórce obaj Biało-Czerwoni wyszli lepiej ze startu, niż Łaguta i przez pełne cztery okrążenia toczyli zaciętą walkę o końcowy triumf. Na mecie minimalnie lepszy okazał się obrońca tytułu.

Janowski zachował jednak prowadzenie w Grand Prix, przy czym jego przewaga nad drugim w klasyfikacji Łagutą wzrosła do 8 punktów. Zmarzlik awansował o dwie pozycje - plasuje się teraz na czwartym miejscu ze stratą 3 punktów do trzeciego Sajfutdunowa i 13 do prowadzącego rodaka.

W sobotę na Stadionie Olimpijskim druga odsłona wrocławskiej rundy Grand Prix.

IMŚ na żużlu 2021 - Grand Prix Polski (I)

1. Bartosz Zmarzlik (Polska) - 15 pkt. + 1. miejsce w finale
2. Maciej Janowski (Polska) - 12 + 2. miejsce w finale
3. Artiom Łaguta (Rosja) - 16 + 3. miejsce w finale
4. Emil Sajfutdinow (Rosja) - 12 + wykluczenie w finale
5. Fredrik Lindgren (Szwecja) - 8 + 3. miejsce w półfinale
6. Leon Madsen (Dania) - 14 + wykluczenie w półfinale
7. Martin Vaculik (Słowacja) - 10 + 4. miejsce w półfinale
8. Robert Lambert (Wielka Brytania) - 11 + taśma w półfinale
9. Anders Thomsen (Dania) - 7
10. Max Fricke (Australia) - 6
11. Tai Woffinden (Wielka Brytania) - 5
12. Jason Doyle (Australia) - 5
13. Matej Zagar (Słowenia) - 4
14. Gleb Chugunov (Polska) - 4
15. Oliver Berntzon (Szwecja) - 1
16. Krzysztof Kasprzak (Polska) - 0
17. Tobiasz Musielak (Polska) - 0

Klasyfikacja GP po 3 z 11 rund:
1. Janowski - 56 pkt.
2. Łaguta - 48
3. Sajfutdinow - 46
4. Zmarzlik - 43
5. Lindgren - 42
6. Woffinden - 30
...
15. Kasprzak - 6