Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Aktualizacja: 05.04.2019 15:27 Publikacja: 05.04.2019 15:10
Foto: adobestock
Pracownicy sześciu oddziałów sieci supermarketów Aldi w Rostocku oraz centrum logistycznego Aldi w Jarmen (leżącego niedaleko Świnoujścia) odkryli w środę w sumie około pół tony kokainy, ukrytej w skrzynkach z bananami.
Według doniesień, wartość odkrytej kontrabandy to ok. 25 mln euro. Jednak Harald Nowack, rzecznik prokuratury w Rostocku, zaznacza, że wciąż nie można dokładnie określić, jak duże jest znalezisko. - Nie możemy podać ostatecznej wagi, ponieważ po prostu nie byliśmy w stanie jeszcze tego ocenić, ze względu na ilość - powiedział w rozmowie z NDR 1 Radio MV. Jedno jest pewne. - Ta ilość jest naprawdę wyjątkowa dla Meklemburgii-Pomorza Przedniego - zauważył Nowack.
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Policjanci CBŚP rozbili ukraiński gang, który dla okupu uprowadził w Polsce dwóch Etopiczyków, a na Łotwie migra...
W Japonii przeprowadzono 27 czerwca pierwszą od 2022 roku egzekucję - powieszony został Takahiro Shiraishi, skaz...
Parlament Wietnamu zniósł karę śmierci wykonywaną za popełnianie ośmiu rodzajów przestępstw.
Trzy osoby, w tym ośmiomiesięczne dziecko, zginęły w strzelaninie, do której doszło na przedmieściach Salt Lake...
Policja aresztowała w niedzielę mężczyznę, który jest podejrzany o zastrzelenie Melissy Hortman, parlamentarzyst...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas