Tylko 19 zł miesięcznie przez cały rok.
Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Treści, którym możesz zaufać.
Aktualizacja: 22.10.2025 00:25 Publikacja: 09.12.2022 18:41
Foto: FTS
W piątek sąd z dzielnicy Basmannyj w Moskwie zdecydował o aresztowaniu Dmitrija Muryszowa, szefa Wydziału Antykorupcyjnego Federalnej Służby Celnej (FTS). Sprawa dotyczy „przyjmowania łapówek na szczególnie dużą skalę” - poinformowała agencja RIA Nowosti, powołując się na biuro prasowe sądu.
Sąd Rejonowy uwzględnił wniosek prokuratury w tej sprawie. Dmitrij Muryszow został tymczasowo aresztowany na dwa miesiące - do 8 lutego przyszłego roku. Obrona szefa Wydziału Antykorupcyjnego wnioskowała o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci aresztu domowego lub innego, niezwiązanego z aresztem, ale sędzia te wnioski oddalił.
Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Treści, którym możesz zaufać.
Prokurator generalna Paryża, Laure Beccuau, podała wstępną wartość przedmiotów, skradzionych w niedzielny porane...
„Człowiek to najlepszy firewall” – to hasło tegorocznej konferencji Akademii cyberPEKAO – wydarzenia edukacyjnego zorganizowanego przez Bank Pekao S.A. Spotkanie było poświęcone jednemu z najważniejszych współczesnych wyzwań: jak budować odporność na cyberzagrożenia?
Sześć lat temu Francja nie zdołała ochronić przed pożarem katedry Notre Dame. Teraz nie potrafiła zabezpieczyć L...
Muzeum Luwr w Paryżu poinformowało, że będzie zamknięte. Minister kultury Francji Rachida Dati potwierdziła, że...
Prezydent USA Donald Trump poinformował, że Stany Zjednoczone zaatakowały kolejną małą łódź, którą oskarżył o pr...
Rozbudowa szybkich sieci ładowania jest szczególnie ważna dla wzrostu sprzedaży samochodów ciężarowych, bez których trudno myśleć o dekarbonizacji – ocenia Małgorzata Kulis, dyrektor zarządzająca Volvo Trucks Polska.
Dwie osoby zginęły w incydencie, do którego doszło w dzielnicy Manchesteru - Crumpsall. Zginął także napastnik....
Chcemy, żeby Nowy Ursus był czymś więcej niż projektem na 1,5 tys. mieszkań, żeby każdy nabywca otrzymywał więcej niż sam lokal - całe doświadczenie życia w dobrze zaprojektowanej przestrzeni - mówi Boaz Haim, prezes spółki Ronson Development.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas