Do wybuchu doszło przed południem przed kobiecym szpitalem w Liverpoolu. Policja informowała, że według wstępnych ustaleń pojazd, w którym doszło do eksplozji, to taksówka, która zatrzymała się przed placówką na krótko przed zdarzeniem.

W wyniku eksplozji zginęła jedna osoba. Jedna osoba została ranna, jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Jak doszło do wybuchu? Komendant policji hrabstwa Merseyside, Serena Kennedy, mówiła, że policja bierze pod uwagę różne scenariusze i że ustalenie prawdy może potrwać. Biorąc pod uwagę okoliczności zdarzenia, "z ostrożności" prowadzenie dochodzenia przekazano funkcjonariuszom z jednostki do zwalczania terroryzmu - dodała.

Czytaj więcej

Oslo: Półnagi nożownik atakował przechodniów. Został zastrzelony

Wieczorem policja z regionu Greater Manchester podała, że na podstawie Ustawy o terroryzmie funkcjonariusze z Merseyside aresztowali trzech mężczyzn w wieku 29, 26 i 21 lat. Do zatrzymań doszło w dzielnicy Kensington w Liverpoolu.

"Policja Antyterrorystyczna (regionu Anglii) North West kontynuuje ścisłą współpracę z kolegami z policji z Merseyside, śledztwo trwa" - przekazano.

Czytaj więcej

Irlandia Północna: Porwano i podpalono kolejny autobus. Minister: To szaleństwo

Wcześniej lokalne media informowały o zwiększonej obecności policji i zamknięciu przez funkcjonariuszy ulic w dwóch punktach miasta - według najnowszych doniesień, jedna akcja policji nie miała związku z wybuchem przed szpitalem.