Jeden z policjantów został ranny w plecy po tym, gdy podczas obezwładniania agresywnego 32-letniego mieszkańca Buska-Zdroju mężczyzna wyciągnął nóż i zadał nim dwa ciosy. Drugi z policjantów ma ranę ciętą dłoni. - Obaj mężczyźni zostali zatrzymani. Podczas badania stanu trzeźwości okazało się, że starszy z nich miał w organizmie około 1,6 promila alkoholu, natomiast młodszy był trzeźwy. Pobrane zostały również próbki krwi do badania w kierunku sprawdzenia, czy któryś z napastników znajdował się pod wpływem środków odurzających - relacjonuje asp. Tomasz Piwowarski, oficer prasowy komendy Powiatowej Policji w Busku-Zdroju.

- Na szczęście obrażenia są powierzchowne i nie zagrażają ich życiu oraz zdrowiu - dodał funkcjonariusz w rozmowie z Radiem Kielce.

Policjantów, według nieoficjalnych informacji, miał ranić nożem miejscowy samorządowiec. "Czy dlatego, że sprawca to radny związany z władzą Joachim Brudziński i Patryk Jaki milczą? Czy dlatego, że to jeden z organizatorów dzisiejszego spotkania wyborczego Patryka Jakiego?" - pytał na Twitterze były szef CBA i CBŚ Paweł Wojtunik.

"Fakt, że ktoś jest radnym, lub że wrzuca swoje zdjęcia z politykami, nie ma w tym wypadku najmniejszego znaczenia. Każdy kto atakuje policjanta na służbie jest bandytą i musi ponieść najsurowsze konsekwencje. Nie ma najmniejszego znaczenia jakie sympatie polityczne były wcześniej prezentowane przez agresora" - odpowiedział Joachim Brudziński.

"Facet robił sobie foto z obecnymi i byłymi politykami PiS, PO, Korwin i Kukiz'15. Teraz zrozumie, że żaden polityk mu nie pomoże. Zastępca Prokuratora Generalnego polecił zakwalifikowanie czynu jako usiłowanie zabójstwa - grozi mu 25 więzienia" - poinformował z kolei Patryk Jaki.

"Jest też wniosek o areszt. Bandyta zrozumie, że ręka podniesiona na policjanta to rękę podniesiona na Polskę" - dodał wiceminister sprawiedliwości. Zapowiedział przy tym, że "w poniedziałek zostaną też skierowane pozwy wobec osób, które rozpowszechniały nieprawdziwe informacje na ten temat".