Starbucks zmaga się z niedoborami. Brakuje mleka owsianego

Miłośnicy cappuccino bez krowiego mleka mają problem.

Publikacja: 11.06.2021 11:53

Starbucks zmaga się z niedoborami. Brakuje mleka owsianego

Foto: Bloomberg

Klienci sieci Starbucks w USA zaglądający do aplikacji kawiarni w telefonie w poszukiwaniu zniżek i promocji, witani są komunikatem z przeprosinami za niedobory niektórych produktów w ofercie. Sieć zmaga się z brakami, które dla jednych klientów oznaczają brak ulubionego smaku, a dla innych (tych, którzy zmagają się z nietolerancją laktozy) poważny problem. Starbucks potwierdza na razie tylko ogólny brak tzw. mleka owsianego.

- Braki poszczególnych produktów będą różne na poszczególnych rynkach i w poszczególnych kawiarniach, a niektóre lokale będą doświadczać braków różnych rzeczy w tym samym czasie – twierdzi, cytowana przez BBC, rzeczniczka Starbucks.

Niedobory nie dotyczą tylko potwierdzonych braków mleka owsianego. Business Insider dotarł do wewnętrznej notatki Starbucks, z której wynika, że brakuje nawet 25 różnych produktów, w tym syropu o smaku orzechów laskowych, herbaty chai tea w torebkach czy zielonej mrożonej herbaty.

Na braki w kawiarniach klienci narzekają w mediach społecznościowych. Skargi nie dotyczą tylko braków owsianej alternatywy mleka, ale także syropu karmelowego czy lemoniady. Narzekają także pracownicy Starbucksa, którzy są sfrustrowani koniecznością tłumaczenia sytuacji klientom i narzekają, że koncern nie przygotował się na skalę powrotu klientów do kawiarni po zniesieniu obostrzeń.

W odpowiedzi na pytania BBC, Starbucks poinformował, że problemy z „tymczasowymi" niedoborami występującymi w USA można przypisać ograniczeniom „łańcucha dostaw". Trzeba przyznać, że Starbucks nie jest jedyną siecią gastronomiczną zmagającą się z takimi problemami. Sieć fast food Chick-Fil-A musiała niedawno ograniczyć dostępność sosów do maczania w związku z problemami w dostawach.

Braki owsianego odpowiednika krowiego mleka nie są też tak do końca niespodziewane. Już w marcu pojawiły się informacje o tym, że produkcja tego napoju nie nadąża za jego rosnącą popularnością. Starbucks już wtedy przepraszał za kłopoty z jego dostępnością.

Przemysł spożywczy
W tym i w przyszłym roku mniej kawy z Brazylii
Przemysł spożywczy
Kakao będzie drożeć jeszcze latami. Miliardowe inwestycje nie zwrócą się szybko
Przemysł spożywczy
Amerykańska firma ma nakarmić rosyjskie wojsko. Kreml skonfiskował ją za rzekome przekręty
Przemysł spożywczy
Eksport szansą dla producentów mocnych alkoholi
Przemysł spożywczy
Kryzys ryżowy: Japonia uwalnia rezerwy strategiczne najważniejszego produktu żywnościowego