Właściciel nieruchomości nie musi zgłaszać staroście, że chce postawić płot wzdłuż drogi wewnętrznej
To rzeczoznawca majątkowy sporządza na piśmie opinię o wartości nieruchomości w formie operatu szacunkowego.
Wciąż nie wiadomo, czy nowelizacja przedłużająca szczególne zasady realizowania inwestycji związanych z turniejem piłkarskim jest zgodna z konstytucją.
Karty drogowe samochodów asenizacyjnych w dyspozycji spółki usuwającej ścieki komunalne stanowią informację publiczną.
Rozmowa z Krzysztofem Tuczapskim, dyrektorem lubelskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia
Od września szósta i siódma godzina pobytu w przedszkolu będzie kosztować złotówkę.
Instytucje publiczne mają obowiązek publikowania informacji, o ile zobowiązują je do tego przepisy prawa
Związek Powiatów Polskich proponuje szpitalom wzajemną asekurację.
Rodzice powinni płacić za faktyczny czas pobytu dziecka w przedszkolu – podkreślił Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gliwicach.
Z każdym tygodniem coraz więcej szpitali i przychodni wdraża system sprawdzania ubezpieczenia pacjenta online.
Szpital, który nie wprowadzi opasek dla pacjentów, może być wykreślony z rejestru placówek medycznych u wojewody.
Choć wolnych miejsc w placówkach opieki nie brakuje, chętni wciąż czekają w kolejce.
Właściciel nieruchomości udostępni (odpłatnie) swoją działkę gminie w celu umieszczenia na niej urządzeń telekomunikacyjnych.
Gmina będzie miała kłopot z weryfikacją informacji w deklaracjach o należnej opłacie za odpady.
Wójt nie będzie mógł już awansować na urzędnika pracownika zatrudnionego na stanowisku pomocniczym, doradcy i asystenta.
Marszałkowie województw będą prowadzić rejestr firm gospodarujących śmieciami.
Pedagodzy nie będą dłużej pracować, jednak by mieć wolne w przerwie świątecznej, wezmą urlop.
Mapy będące załącznikiem do studium zagospodarowania przestrzennego są integralną częścią dokumentu urzędowego.
Sejm uchwalił nowelizację ustawy o referendum lokalnym
Masz aktywną subskrypcję? Zaloguj się lub wypróbuj za darmo wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas