W 206 roku utworzono spółkę promującą plan budowy pod Sochaczewem portu dla tanich linii lotniczych i przewozów cargo. W grupie wspierającej projekt znalazły się władze samorządowe miasta, okolicznych gmin, województwa mazowieckiego, lokalne firmy, organizacje NGO i osoby prywatne wierzące w realizację śmiałych planów budowy „Mazowieckiego Portu Lotniczego Sochaczew”.
To jeden z nielicznych, jeśli nie jedyny w kraju projekt oparty o kapitał prywatny, przy w sumie niewielkim udziale finansowym lokalnych samorządów.
We wrześniu 2009 roku Minister Skarbu podpisał decyzję o oddaniu części dawnego lotniska wojskowego w Bielicach pod budowę pasażerskiego portu. Wcześniej spółka otrzymała od Urzędu Lotnictwa Cywilnego promesę potwierdzającą, że jeśli spełni określone wymogi, dostanie zgodę na uruchomienie portu. Po opracowaniu raportu oddziaływania lotniska na środowisko (analizy trwają od roku) spółka będzie mogła wystąpić o pozwolenie na budowę.
[srodtytul]Sieć gazowa[/srodtytul]
Przyłączenie w 2009 roku 7 miejskich kotłowni do sieci gazowej, na którą Sochaczew czekał ponad 20 lat. Firma SIME POLSKA doprowadzająca gaz do miasta deklaruje, że istniejący obecnie 10 kilometrowy gazociąg na terenie miasta zostanie w ciągu najbliższych trzech lat rozbudowany o około 13 kilometrów.