Najczęstsze problemy dot. alimentów

30 marca 2016 r. odbyło się drugie spotkanie Zespołu Ekspertów ds. Alimentów powołanego wspólnie przez Rzecznika Praw Dziecka i Rzecznika Praw Obywatelskich.

Publikacja: 31.03.2016 17:29

Najczęstsze problemy dot. alimentów

Foto: 123RF

Wśród zadań zespołu są m.in. zmniejszenie przyzwolenia społecznego na niepłacenie alimentów i ukrywanie dochodów, a także wypracowanie propozycji działań prowadzących do zmian systemowych w zakresie niealimentacji.

- Uchylanie się od płacenia alimentów godzi w dobro dziecka – nie mają co do tego wątpliwości uczestniczący w pracach zespołu Marek Michalak i Adam Bodnar. Obaj rzecznicy w ramach współpracy i koordynacji prac zespołu chcą wykorzystać doświadczenia swoich urzędów i wspólnie wystąpić z uwagami i propozycjami do odpowiednich resortów oraz instytucji publicznych.

Dostęp na ROK tylko za 79zł z Płatnościami powtarzalnymi BLIK

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Prawo w Polsce
Wolny piątek po Bożym Ciele? Nikłe szanse na realizację petycji
Prawo drogowe
Nowy znak drogowy i zmiany w oznakowaniu przejść dla pieszych. Co muszą wiedzieć kierowcy?
Praca, Emerytury i renty
Zmiany w terminach wypłat emerytur w czerwcu 2025. Nowy harmonogram
Praca, Emerytury i renty
Duże zmiany w wypłatach 800 plus w czerwcu. Od lipca nowy termin
Materiał Promocyjny
Bank Pekao nagrodzony w konkursie The Drum Awards for Marketing EMEA za działania w Fortnite
Praca, Emerytury i renty
Duże zmiany w zasadach przyznawania i wypłaty zasiłku pogrzebowego