Sprawa Kamińskiego i Wąsika. Posłowie PiS składają donos na Hołownię i Tuska

Posłowie PiS Krzysztof Szczucki i Paweł Jabłoński poinformowali o złożeniu zawiadomienia do prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez marszałka Sejmu Szymona Hołownię oraz premiera Donalda Tuska w sprawie wygaszenia mandatów poselskich osadzonych w więzieniu Mariusza Kamińskiego i i Macieja Wąsika.

Publikacja: 12.01.2024 07:40

Premier Donald Tusk i marszałek Szymon Hołownia

Premier Donald Tusk i marszałek Szymon Hołownia

Foto: PAP/Paweł Supernak

mat

„Wspólnie z Pawłem Jabłońskim zawiadamiamy prokuraturę o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez Szymona Hołownię polegającego na bezprawnym stwierdzeniu wygaśnięcia mandatów poselskich posłów Pana Mariusza Kamińskiego i Pana Macieja Wąsika oraz publikację przez Donalda Tuska w Monitorze Polskim postanowienia Marszałka Sejmu w tej sprawie” - przekazał na platformie „X” poseł PiS, Krzysztof Szczucki.

Wczoraj prezydent Andrzej Duda po spotkaniu z żonami skazanych prawomocnie i osadzonych w więzieniu Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika, oświadczył, wbrew wcześniejszym zapewnieniom, że uruchomił procedurę ułaskawieniową wobec obydwu polityków PiS.

Dostęp na ROK tylko za 79zł z Płatnościami powtarzalnymi BLIK

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
W sądzie i w urzędzie
Nowa funkcja w mObywatelu. Przyda się na starość
Prawo drogowe
Trudniej będzie zdać egzamin na prawo jazdy. Wchodzi w życie "prawo Klimczaka"
Prawo w Polsce
Ponad pół tysiąca głosów na Nawrockiego przypisanych niesłusznie Trzaskowskiemu
Edukacja i wychowanie
Jakie są najlepsze uczelnie w Polsce? Opublikowano ranking Perspektywy 2025
Zawody prawnicze
Ranking kancelarii prawniczych 2025. Znamy zwycięzców