Celebrytka Paulina S. oskarżona

Prokuratura Rejonowa Warszawa – Śródmieście skierowała do sądu akt oskarżenia Pauliny S., celebrytki i prezenterki telewizyjnej, o nielegalne udostępnianie na Instagramie danych osobowych obecnej partnerki byłego męża. Kobiecie grozi do dwóch lat pozbawienia wolności.

Publikacja: 31.12.2023 10:19

Celebrytka Paulina S. oskarżona

Foto: FOTON/PAP

Jak ustaliła Polska Agencja Prasowa, akt oskarżenia trafił do Sądu Rejonowego dla Warszawy Śródmieścia w Warszawie.

- Oskarżoną jest Paulina S., której zarzucono nielegalne przetwarzanie danych osobowych innej osoby w sieci Internet poprzez ujawnienie jej danych adresowych na jednym z portali społecznościowych – przekazał agencji prokurator Szymon Banna, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Paulina S. nie przyznaje się 

Chodzi o zdjęcie pozwu, które Paulina S.  otrzymała od obecnej partnerki swojego byłego męża. Widać było na nim adres zamieszkania powódki oraz nazwiska  świadków.

Czytaj więcej

100 tysięcy złotych kary za ujawnienie przez Adama Niedzielskiego danych lekarza

Prokurator Banna poinformował, że Paulina S. nie przyznała się do zarzucanych jej czynów i odmówiła składania wyjaśnień.

50-letnia Paulina S. była dziennikarką i prezenterką kilku stacji telewizyjnych, współpracowała też z czołowymi portalami internetowymi. Przez 24 lata była żoną  znanego dziennikarza sportowego. W 2020 roku para zdecydowała się na rozwód. Po tym, jak były mąż związał się z inną znaną prezenterką i aktorką, Paulina S. uznała, że została skrzywdzona i zaczęła atakować ich w mediach społecznościowych. To spotkało się z reakcją byłego męża i jego nowej partnerki — oboje złożyli pozwy o zniesławienie przeciw S. 

Zawody prawnicze
Korneluk uchyla polecenie Święczkowskiego ws. owoców zatrutego drzewa
Zdrowie
Mec. Daniłowicz: Zły stan zdrowia myśliwych nie jest przyczyną wypadków na polowaniach
Nieruchomości
Odszkodowanie dla Agnes Trawny za ziemię na Mazurach. Będzie apelacja
Sądy i trybunały
Wymiana prezesów sądów na Śląsku i w Zagłębiu. Nie wszędzie Bodnar dostał zgodę
Sądy i trybunały
Rośnie lawina skarg kasacyjnych do Naczelnego Sądu Administracyjnego