Aktorka Magdalena C. z zarzutami

Informację tę potwierdził rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie prok. Szymon Banna. – W toku dochodzenia prokurator postanowił przedstawić Magdalenie C. zarzut, że w okresie czerwca do sierpnia 2023 roku, wbrew przepisowi art. 131 ustawy z dnia 26 października 1982 r. o wychowaniu w trzeźwości i o przeciwdziałaniu alkoholizmowi, prowadziła reklamę napoju alkoholowego w postaci wódki, poprzez udostępnianie swojego wizerunku dla materiałów graficznych i wideo powiązanych z profilem w serwisie Facebook – wyjaśnił Banna cytowany przez Polską Agencję Prasową. Jak dodał, aktorka w trakcie przesłuchania odmówiła składania wyjaśnień.

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie przekazał także, że postępowanie zostało wszczęte w wyniku zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa złożonego przez Jana Śpiewaka.

Wcześniej doniesienie na Palikota i Wojewódzkiego

Przypomnijmy, iż w przeszłości to Śpiewak złożył podobne doniesienie dotyczące m.in. Janusza Palikota oraz Jakuba Wojewódzkiego. W maju sąd skazał obu celebrytów za złamanie ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi. - Oskarżonego Janusza Palikota uznaję się za winnego i wymierza karę 80 tys. zł grzywny. Jakuba Wojewódzkiego uznaje się winnego i wymierza mu karę 70 tys. zł grzywny – cytował wyrok "SE".

Art. 13 ustawy o wychowaniu w trzeźwości zabrania reklamowania i promocji napojów alkoholowych. Za złamanie przepisu grozi grzywna od 10 tys. zł do 500 tys. zł.

Czytaj więcej

Kolejni celebryci mają kłopoty przez reklamę alkoholu w sieci