Nie tylko ekipa Trumpa. Politycy regularnie zaliczają takie wpadki, także w Polsce

Historia rzekomo przypadkowego dodania do grupy na Signalu, w której przedstawiciele administracji Trumpa omawiali plany ataku na Jemen, nie jest odosobnionym przypadkiem. Nie tylko w USA, ale i Europie politycy nie zawsze poważnie podchodzą do kwestii cyberbezpieczeństwa.

Publikacja: 26.03.2025 06:13

Komunikator Signal

Komunikator Signal

Foto: diy13 / Adobe Stock

Światowymi mediami wstrząsnęła informacja, że do grupy dyskusyjnej, na której czołowi decydenci w USA rozmawiali o ataku na Jemen, Michael Waltz, doradca do spraw cyberbezpieczeństwa, dodał Jeffrey'a Goldberga, dziennikarza „The Atlantic”. Z kolei Pete Hegseth miał na niej wysłać szczegółowe plany ataku, ze wskazaniem celów i środków, jakie mają być wykorzystane.

Kluczowa jest jednak nie tyle sprawa przypadkowego dodania reportera do grupy dla polityków, ale sam fakt, że tak ważne sprawy były omawiane za pośrednictwem komunikatora internetowego, który – choć szyfrowany i dający dość duży poziom dyskrecji, nie jest jednak odpowiednim miejscem na przekazywanie tak poufnych informacji. Nie jest to jednak pierwszy przypadek zza oceanu, gdy wyciekły treści rozmów między ważnymi politykami.

Pozostało jeszcze 90% artykułu

99zł za rok.
Bądź na bieżąco! Czytaj ile chcesz!

Kto zostanie nowym prezydentem? Kto zostanie nowym papieżem? Co się dzieje w USA? Nie przegap najważniejszych wydarzeń z kraju i ze świata!
Matura i egzamin ósmoklasisty
Matura 2025: język polski. Odpowiedzi i arkusze CKE
Matura i egzamin ósmoklasisty
Matura 2025: matematyka - poziom podstawowy. Odpowiedzi
Prawo dla Ciebie
Jest decyzja SN ws. wytycznych PKW. Czy wstrząśnie wyborami?
Zawody prawnicze
Egzaminy prawnicze 2025. Z tymi zagadnieniami zdający mieli największe problemy
Matura i egzamin ósmoklasisty
Matura i egzamin ósmoklasisty 2025 z "Rzeczpospolitą" i WSiP
Materiał Promocyjny
Lenovo i Motorola dalej rosną na polskim rynku