Zawód doradcy podatkowego może być bardzo dobrą drogą kariery dla młodych ludzi, głównie prawników czy ekonomistów, którzy kończąc studia, stają przed wyborem profesji. Znane na rynku spółki deklarują chęć przyjmowania młodych kandydatów na doradców, szczególnie jeśli znają obce języki i są chętni się kształcić, także za granicą.
Ciągle jednak wielu absolwentom, szczególnie prawa, wydaje się, że doradca podatkowy jest zawodem mniej nobilitującym niż radca prawny czy adwokat. Startują więc najpierw na te aplikacje, a jeśli się nie uda, decydują się zostać doradcami podatkowymi. Niektórzy potem wracają do swoich pierwotnych planów i zostają radcami prawnymi czy adwokatami. Tyle że wtedy rzadko już odchodzą z zawodu doradcy. Mają po prostu kilka tytułów i szansę na szybszą karierę w najlepszych spółkach doradczych.
[b]Szansa na dobry staż i pracę[/b]
Dowodem rosnącej popularności zawodu doradcy podatkowego jest coraz większa liczba studentów zgłaszających się do organizowanego przez "Rzeczpospolitą" i firmę Deloitte ogólnopolskiego konkursu Moneta Aurea. Do jego III edycji zgłosiło się blisko 5 tys. osób reprezentujących ponad 150 uczelni wyższych i 300 kierunków studiów. To dotychczasowy rekord. Elementem charakterystycznym konkursu jest sposób przeprowadzania eliminacji. Pierwszy etap jest w całości wirtualny (online) i przez to dostępny dla każdego studenta w kraju. 80 proc. puli pytań konkursowych jest upublicznianych jeszcze przed eliminacjami. Kolejne 20 proc. stanowią pytania przygotowane na podstawie publikacji na żółtych stronach "Rzeczpospolitej". Konkurs cieszy się nie tylko zainteresowaniem, ale i renomą. Honorowy patronat obejmowali nad nim prezesi Trybunału Konstytucyjnego - sędzia Jerzy Stępień, oraz Naczelnego Sądu Administracyjnego - prof. Janusz Trzciński.
[b]Kontakty z wielkim biznesem[/b]