Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Aktualizacja: 19.10.2017 13:23 Publikacja: 19.10.2017 12:51
Foto: Fotolia
Jako pierwsza pisała o sprawie "Rzeczpospolita" w artykule "ZUS wypłaci emeryturę Ukraińcowi". Problem z polskimi emeryturami Ukraińców to skutek uboczny polsko-ukraińskiej umowy z 18 maja 2012 r., która miała zagwarantować osiedlającym się w kraju Polakom ze Wschodu wypłatę emerytury za lata pracy na Ukrainie. W praktyce skorzystają na niej głównie Ukraińcy pracujący w Polsce, choć w momencie jej podpisywania nikt tego nie przewidywał. Zgodnie z umową od 2014 r. legalnie pracujący w Polsce obywatele Ukrainy ubezpieczeni w polskim Funduszu Ubezpieczeń Społecznych nabywają w naszym kraju prawo do emerytury i renty, praktycznie na takich samych zasadach jak Polacy.
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Zachowek to forma rekompensaty dla osób, które zostały pominięte w testamencie, a jednocześnie jedno z podstawow...
Prezes Trybunału Konstytucyjnego Bogdan Święczkowski wezwał Prezesa Zakładu Ubezpieczeń Społecznych do respektow...
Przyłączenie się radców spowodowałoby większy zasięg akcji. Tymczasem radcowie nie tylko się nie przyłączyli, al...
Po prawie 10 latach postępowania grupowego wytoczonego przez kredytobiorców frankowych Sąd Apelacyjny w Łodzi or...
Od wtorku 1 lipca w aplikacji mObywatel można złożyć wniosek o wydanie dowodu osobistego, zgłosić utratę lub usz...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas