Wprawdzie rekrutacja na staże organizowane w ramach programu „Kariera” trwa do 15 maja, ale już w pierwszych tygodniach zgłosiło się dwukrotnie więcej chętnych niż przed rokiem. W jubileuszowej, 20. edycji programu stażowego Polskiej Rady Biznesu (PRB) 34 firmy przygotowały w tym roku ponad 100 ofert dla studentów i absolwentów różnych kierunków i specjalizacji. Po trzech tygodniach rekrutacji na jedno miejsce stażowe przypadało już 22 kandydatów.

Szturm chętnych do udziału w programie PRB to efekt zarówno jego wysokiej jakości (uczestnicy mają indywidualną opiekę i dobrze zaplanowany harmonogram praktyk z przemyślanymi, różnorodnymi zadaniami), jak też atrakcyjnego wynagrodzenia. Wszystkie staże oferowane w programie „Kariera” są płatne; od 3600 zł do nawet 7000 zł za miesiąc.

– Zależy nam, aby młodzi ludzie przy wyborze ścieżki kariery mogli znaleźć jak najlepsze miejsca dla swojego rozwoju i kierować się pasją, a nie barierą kosztową – podkreśla Marian Owerko, twórca i szef programu „Kariera”, wiceprezes PRB. Choć firmy oferują staże w kilkunastu obszarach (od prawa, finansów, HR, IT, po logistykę), to najwięcej osób przyciąga IT, gdzie na jedno miejsce przypada już 76 chętnych.