W pierwszej turze na kandydata Zjednoczonej Prawicy zagłosowałoby 31 proc. badanych przez agencję, na jego głównego kontrkandydata - Rafała Trzaskowskiego, popieranego przez Platformę Obywatelską i Nowoczesną - 25 proc.

Na kolejnych miejscach znaleźli się: Marek Jakubiak z Kukiz'15, który swój start zadeklarował zaledwie tydzień temu (7 proc.), Jan Śpiewak, popierany przez koalicję Partia Razem - Zieloni - Inicjatywa Polska (5 proc.) oraz Andrzej Rozenek z Sojuszu Lewicy Demokratycznej (4 proc.). Na wszystkich pozostałych kandydatów głos zadeklarowało 8 proc. kandydatów.

19 proc. ankietowanych odpowiedziało, że nie wie, na kogo zagłosuje w pierwszej turze. Grupa ta została uwzględniona w wynikach.

 

Również drugą turę wygrałby Patryk Jaki. Według badania ABR SESTA głos oddałoby na niego 54 proc. ankietowanych. Na Rafała Trzaskowskiego - 46 proc.

 

Sondaż na zlecenie portalu Informator-Stolicy.pl przeprowadziła firma ABR SESTA w dniach 16-23.08.2018. Badanie zostało zrealizowane wśród zameldowanych mieszkańców Warszawy w wieku co najmniej 18 lat.