Sondaż w Warszawie: Jaki wygrywa w obu turach

Patryk Jaki zostałby następcą Hanny Gronkiewicz-Waltz na stanowisku prezydenta Warszawy - wynika z sondażu, wykonanego przez Agencję Badań Rynku SESTA dla portalu Informator Stolicy.

Aktualizacja: 30.08.2018 06:18 Publikacja: 29.08.2018 15:08

Sondaż w Warszawie: Jaki wygrywa w obu turach

Foto: Fotorzepa/Michał Kolanko

W pierwszej turze na kandydata Zjednoczonej Prawicy zagłosowałoby 31 proc. badanych przez agencję, na jego głównego kontrkandydata - Rafała Trzaskowskiego, popieranego przez Platformę Obywatelską i Nowoczesną - 25 proc.

Na kolejnych miejscach znaleźli się: Marek Jakubiak z Kukiz'15, który swój start zadeklarował zaledwie tydzień temu (7 proc.), Jan Śpiewak, popierany przez koalicję Partia Razem - Zieloni - Inicjatywa Polska (5 proc.) oraz Andrzej Rozenek z Sojuszu Lewicy Demokratycznej (4 proc.). Na wszystkich pozostałych kandydatów głos zadeklarowało 8 proc. kandydatów.

19 proc. ankietowanych odpowiedziało, że nie wie, na kogo zagłosuje w pierwszej turze. Grupa ta została uwzględniona w wynikach.

 

Również drugą turę wygrałby Patryk Jaki. Według badania ABR SESTA głos oddałoby na niego 54 proc. ankietowanych. Na Rafała Trzaskowskiego - 46 proc.

 

Sondaż na zlecenie portalu Informator-Stolicy.pl przeprowadziła firma ABR SESTA w dniach 16-23.08.2018. Badanie zostało zrealizowane wśród zameldowanych mieszkańców Warszawy w wieku co najmniej 18 lat.

Polityka
Sondaż: Kto jest największym wygranym wyborów samorządowych? KO przed PiS
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Polityka
Posłowie nie wylewają za kołnierz. „Sąsiedzi dzwonią na policję, że ktoś wyje”
Polityka
Sondaż: Co drugi młody Polak chce mniej Lewicy w rządzie
Polityka
Nowy sondaż partyjny. KO i PiS poprawiają wyniki. Duży spadek Trzeciej Drogi i Lewicy
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Polityka
Śmierć Damiana Sobóla. Posłowie: zbrodnia wojenna, potrzebne sankcje na Izrael