- Jeździmy PiSobusem, spotykamy się z ludźmi, mamy bardzo fajnie zaplanowany weekend i będziemy proponować konkretne rozwiązania jeżeli chodzi o Dolny Śląsk. W przyszłym tygodniu kolejne regiony, i tak do końca kampanii konsekwentnie. Polska jest jedna, dotrzymujemy słowa w rządzie, dotrzymamy i w samorządzie - przekonywał europoseł PiS w rozmowie z RMF FM.

- Będziemy wskazywać miejsca w tej kampanii także takie, gdzie dochodziło do nadużyć i bardzo złych rozwiązań jeśli chodzi o szczebel samorządowy ze strony PO - zapowiedział.

Poręba nazwał "faktem medialnym" spekulacje na temat, czy Antoni Macierewicz będzie nowym szefem Najwyższej Izby Kontroli. - Nie ma żadnych decyzji, nie ma żadnych konkretnych ustaleń. Zobaczymy, jakie będą rozwiązania w przyszłości - powiedział.

Przeczytaj analizę: Antoni Macierewicz w NIK? Nie od razu

- To są fakty medialne dostarczane na zasadzie: jedna pani powiedziała drugiej pani. Oczywiście, że nie ma na razie żadnych decyzji - dodał. - To jest fakt medialny i nie ma żadnego potwierdzenia w rzeczywistości na tym etapie funkcjonowania polskiej polityki i Prawa i Sprawiedliwości - stwierdził Poręba.