Sąd Apelacyjny zdecydował, że premier Mateusz Morawiecki musi sprostować swoją wypowiedź na temat braku inwestycji infrastrukturalnych za rządów PO i PSL.

Platforma Obywatelska pozwała Morawieckiego w trybie wyborczym za słowa, które padły na jednym spotkań przedwyborczych premiera w Świebodzinie.

- Nasi poprzednicy przez osiem lat wydali 5 mld zł na drogi lokalne. To jest tyle, ile my wydajemy w ciągu jednego do półtora roku, porównajcie sobie - powiedział wówczas Morawiecki.

Sąd nakazał w ciągu 48 godzin wyemitować oświadczenie na antenie telewizji TVP Info i TVN przed głównymi wydaniami programów "Wiadomości" i "Fakty".

Czytaj także: 

Grabiec: Rezygnacja Zdanowskiej za dymisję Morawieckiego

Schetyna o premierze: Człowiek honoru podałby się do dymisji

Oświadczenie zostało dziś wyemitowane. "Nieprawdziwe są informacje podane przeze mnie w dniu 15 września 2018 r. podczas wiecu wyborczego komitetu wyborczego Prawo i Sprawiedliwość w Świebodzinie, że w ciągu jednego do półtora roku wydawana jest przez nas większa suma na drogi lokalne, niż za czasów koalicji PO i PSL w ciągu ośmiu lat. Mateusz Morawiecki, premier rządu Rzeczpospolitej Polskiej" - brzmiała treść wygłoszona przez lektorkę.