fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wybory samorządowe

Grzegorz Schetyna o Mateuszu Morawieckim: Człowiek honoru podałby się do dymisji

Twitter/Grzegorz Schetyna
Premier Mateusz Morawiecki musi sprostować swoją wypowiedź na temat inwestycji realizowanych przez rząd PO-PSL - orzekł Sąd Apelacyjny w Warszawie. Zdaniem Grzegorza Schetyny szef rządu powinien podać się do dymisji.

- Nasi poprzednicy przez osiem lat wydali 5 mld zł na drogi lokalne. To jest tyle, ile my wydajemy w ciągu jednego do półtora roku, porównajcie sobie - powiedział premier Mateusz Morawiecki.

Wniosek w trybie wyborczym złożył w tej sprawie Komitet Wyborczy Koalicji Obywatelskiej, który domagał się sprostowania.

Sąd Apelacyjny rozpatrywał dziś odwołanie polityków PO od decyzji Sądu Okręgowego. Zgodnie z orzeczeniem sądu szef rządu musi sprostować swoją wypowiedź.

Decyzję sądu skomentowali na konferencji prasowej Grzegorz Schetyna, Katarzyna Lubnauer i Barbara Nowacka. 

- Premier skłamał, dlatego musi za to odpowiedzieć i przeprosić Koalicję Obywatelską oraz wyborców. To kompromitacja i wstyd, człowiek honoru w takiej sytuacji podałby się do dymisji - powiedział lider PO.

- Teraz Polacy, jak będą słuchać Morawieckiego, zawsze powinni pamiętać ten głos - oceniła szefowa Nowoczesnej.

- Ten wyrok sądu pokazuje, że w życiu publicznym wszyscy jesteśmy równi, równi wobec prawa. Najwyższy czas, żeby premier Morawiecki i cały rząd PiS, zaczęli przestrzegać prawa, przestali kłamać, tak jak kłamali w sprawie sądów, praw kobiet, edukacji, praworządności - uważa Barbara Nowacka.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA