fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wybory samorządowe

Po słowach Morawieckiego PO składa pozew w trybie wyborczym

Fotorzepa/ Jerzy Dudek
Lider Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna poinformował, że jego partia złoży pozew w trybie wyborczym ws. wypowiedzi premiera Mateusza Morawieckiego.

- Nasi poprzednicy przez osiem lat wydali 5 mld zł na drogi lokalne. To jest tyle, ile my wydajemy w ciągu jednego do półtora roku, porównajcie sobie -mówił w sobotę w Świebodzinie premiera Mateusz Morawiecki.

Z opinią tą nie zgadzają się politycy Platformy Obywatelskiej. Wczoraj lider partii Grzegorz Schetyna powiedział, że prawnicy analizowali słowa szefa rządu. 

Czytaj także: Na konwencji w Szczecinie Mateusz Morawiecki żartował z Donalda Tuska

- Kłamstwa, którymi operuje nie tylko premier Morawiecki, wszyscy politycy PiS zaangażowani w tę kampanię przekraczają nie tylko granice dobrego smaku i przyzwoitości, ale w ogóle deformują rzeczywistość i historię - mówił dziś Schetyna.

- Zapowiadałem to wczoraj, sprawdzaliśmy, analizowaliśmy z prawnikami te słowa i to kłamstwo, którego użył w swojej wypowiedzi premier Morawiecki, mówiąc, że nie było dróg i mostów za czasów poprzedników. Składamy pozew w trybie wyborczym. Jutro to zrobimy. Będziemy żądać przeproszenia, sprostowania tych kłamstw, a także gratyfikacji finansowej na WOŚP - dodał lider PO.

 

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA