Jacek Ozdoba o raporcie NIK: Przychylam się do opinii, że to odwet

- Coś dzieje się złego z tym, że na czele NIK stoi Marian Banaś - mówił w rozmowie z Michałem Kolanko Jacek Ozdoba, poseł PiS, polityk Solidarnej Polski.

Aktualizacja: 11.12.2019 08:59 Publikacja: 11.12.2019 08:38

Jacek Ozdoba o raporcie NIK: Przychylam się do opinii, że to odwet

Foto: tv.rp.pl

Ozdoba skomentował w ten sposób opublikowany w środę raport NIK, w związku z którym złożonych zostało 16 zawiadomień do prokuratury w związku z rządowym programem „Praca dla więźniów”.

Raport Najwyższej Izby Kontroli zawiera wyniki kontroli programu „Praca dla więźniów" ze środków Funduszu Aktywizacji Zawodowej Skazanych oraz Rozwoju Przywięziennych Zakładów Pracy. W ramach tego programu rząd zapowiadał budowę 40 hal do pracy dla więźniów. Projekt pilotował Patryk Jaki - do niedawna wiceminister sprawiedliwości rządu PiS, obecnie europoseł.

- Coś dzieje się złego z tym, że na czele NIK stoi Marian Banaś. Trzeba uderzyć się w piersi i iść dalej - mówił w tym kontekście Ozdoba. Na pytanie, czy - tak jak wicepremier Jacek Sasin uważa, iż opublikowanie raportu z takimi wnioskami jest odwetem prezesa NIK, w związku z presją wywieraną na niego przez PiS w kwestii odejścia ze stanowiska, Ozdoba odparł: - Merytorycznie patrząc na harmonogram przedstawienia tego raportu, wnioski, zawiadomienia, styl, uwagi, jakie zostały przedstawione, przychylam się do opinii wicepremiera Sasina, że był to odwet.

Ozdoba mówił też o wyborach prezydenckich. W kontekście kandydatury Szymona Hołowni stwierdził, że za jego kandydaturą stoi "to samo zaplecze, które tworzyło partię Nowoczesna, miało wpływ na partię Janusza Palikota". - To nowy produkt, ale nie nowe zaplecze. Na kampanię prezydencką potrzebne są gigantyczne kwoty. Sądzę, że za Szymonem Hołownią stoją ludzie powiązani z Nowoczesną - dodał.

Zdaniem posła prezydent Andrzej Duda w nadchodzących wyborach prezydenckich "nie powinien się niczego bać". - Jest świetnym prezydentem, zdał egzamin - ocenił. Dodał, że "w przypadku prawicy kandydat jest oczywisty i jest nim Andrzej Duda".

2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Kup teraz
Polityka
Europejscy 16-latkowie coraz częściej idą do urn
Polityka
Miliony Mentzena, unijna emerytura Tuska. Politycy ujawniają majątki
Polityka
Kto naprawdę rządzi Polską? "Andrzej Duda zaprzysiągł gabinet cieni"
Polityka
Andrzej Duda mówił o powołaniu rządu Donalda Tuska
Polityka
Kiedy powołanie nowego rządu? Donald Tusk i Szymon Hołownia uzgodnili szczegóły. "Mamy plan"
Materiał Promocyjny
Razem dla Planety, czyli chemia dla zrównoważonej przyszłości